Головна  →  Новини  →  11 лютого 2019

Виставковий проект «The Ukrainian Canadians: Україноканадці» в Музеї української діаспори

Виставковий проект «The Ukrainian Canadians: Україноканадці» в Музеї української діаспори

Департамент культури КМДА

Музей історії міста Києва

Музей української діаспори

 

представляють виставковий проект

«TheUkrainianCanadians: Україноканадці»

 

З 13 лютого до 12 травня 2019 року в Музеї української діаспори експонуватиметься виставка «The Ukrainian Canadians: Україноканадці».

Цей проект – перша спроба представити в музейному просторі різні сторони життя української діаспори, історію її становлення і розвитку: від перших поселенців кінця 19 ст. і до сучасних відомих діячів-  україноканадців – науковців, політиків, письменників, громадських діячів.

Широкому загалу будуть доступні для огляду унікальні видання найстаріших українських видавництв у Канаді, а також архівні документи, фото, особисті речі та відзнаки останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка, політика, канцлера Альбертського університету Петра Саварина, відомої письменниці та громадської діячки Лесі Храпливої-Щур, фізика та громадського діяча Олега Кандиби та ін.

Мистецька спадщина представлена творами видатних митців-україноканадців: В. Курилика, Л. Молодожанина, В. Доброліжа, які отримали визнання в Канаді та відомі за її межами.

У експозиції знайшло своє відображення політичне життя, в якому канадці українського походження завжди грали важливу роль, та потужна діяльність українознавчих наукових інституцій, які відіграли безпрецедентну роль у збереженні та підтримці інтелектуальної української традиції у той час, коли в УРСР національна історія та культура були під ідеологічним тиском.

Особлива увага приділена темі канадського Пласту, а також видатним досягненням канадців українського походження у «головному» канадському виді спорту – хокеї. 

«Сподіваємося, що наш музейний виставковий проект спонукатиме до осмислення тієї особливої ролі, яку зараз відіграє українська діаспора у Канаді та світове українство взагалі,» – говорить кураторка проекту Наталя Білоус.

 

Виставковий проект «The Ukrainian Canadians: Україноканадці» реалізується за підтримки Посольства Канади в Україні.

Партнери проекту: Національний художній музей України, Національний музей Тараса Шевченка, ГО «Історична правда», Музей-архів преси, Бібліотека імені Олега Ольжича, Відділ текстології та рукописних фондів Інституту літератури НАНУ, Національний університет «Острозька академія», CanSchool, Braty design.

 

Телефон для довідок: (044) 280 64 18.

Перейти до спискуВерсiя для друку