Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Театрально-видовищний заклад культури «Київський національний академічний Молодий театр»

Опубліковано 15 травня 2024 року о 11:18


Адреса

01001, м. Київ, вул. Прорізна, 17

Телефон

(044) 234-73-89, (044) 234-62-51

Е-mail

 

[email protected]


Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

https://molodyytheatre.com/

Посилання на соцмережі

https://www.facebook.com/molodyytheatre

https://www.instagram.com/molodyytheatre?igsh=MWdiZzNicm54YnM5Mg==

Керівник 

Андрій БІЛОУС – заслужений діяч мистецтв України

Розклад роботи

Понеділок – неділя: 10:00–19:30, (адміністрація), перерва 15:00–15:30

Понеділок – неділя: 10:00-19:30 (каси) 

Показ вистав згідно з діючим репертуаром.

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Доступність забезпечена до будівлі, до сценічних майданчиків, туалету.

Коротка історична довідка

 

Театрально-видовищний заклад культури «Київський національний академічний Молодий театр» створено відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 20 грудня 1978 року № 1827 «Про створення в м. Києві молодіжного театру і театру естради».

14 грудня відбувся перший збір трупи. Спочатку вистави Молодіжного театру гралися у БК «Метробуд» (вул. Прорізна, 8). Першу виставу «… З весною я до тебе повернусь!» зіграли 26 квітня 1980 року. За кілька років Молодіжний театр переїхав у будинок на вулиці Прорізна, 17, а в 1995 році театр отримав назву Молодий. Таким чином було з'єднано розірваний історичний ланцюг часу, і Молодий театр Леся Курбаса відновив своє життя там, де і народився.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 15 травня 1995 року №145 підприємство «Київський молодіжний театр» перейменовано в державне комунальне театрально-видовищне підприємство «Київський Молодий театр».

Завдяки Лесеві Танюку відбулося переселення Молодіжного до нинішньої споруди та присвоєння назви Молодий. Він також здійснив постановку низки вистав, серед яких славнозвісний «Революційний етюд».

У 1996-2012 роках театром керував Станіслав Мойсеєв.

Його найвідоміші вистави «Дон Жуан», «РехуВілійЗор», «Четверта сестра», «Московіада», «Дядя Ваня» швидко здобули славу. Завдяки політиці С. Мойсеєва театр активно реформувався, оновився репертуар, були запрошені закордонні режисери, налагодилися зв'язки з театрами сусідніх країн. Молодий брав активну участь у різноманітних фестивалях в Україні і за кордоном.

Відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 15 квітня 1999 року №559 державне комунальне театрально-видовищне підприємство «Київський Молодий театр» реорганізовано шляхом перетворення у театрально-видовищний заклад культури «Київський Молодий театр».

Наказом Міністерства культури та мистецтв України від 03 грудня 2002 року № 690 театрально-видовищному закладу культури «Київський Молодий театр» надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07 червня 2004 року № 988 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури «Київський академічний Молодий театр».

З 2012 року художній керівник театру - Андрій Білоус. Репертуар театру розширюється десятками вистав молодих режисерів на різних сценах Молодого. Крім основної та камерної сцени, в театрі у 2014 році відкривається третій ігровий майданчик - мікросцена для режисерських і акторських дебютів. Такі організаційні кроки призводять до збільшення в рази кількості глядачів у порівнянні з минулими роками, що свідчить про зростаючу любов глядачів до Молодого.

У 2014 році театр стає членом Європейської театральної конвенції, бере участь у міжнародних проєктах, налагоджує комунікації з європейськими театрами та режисерами. Реалізується головне завдання, яке ставив перед Молодим театром Лесь Курбас, – інтеграція українського театру в європейський культурний простір. Основними напрямками діяльності театру є робота з молодими режисерами та сучасною драматургією, пошук нових форм, міжнародна діяльність і копродукція.

Указом Президента від 7 травня 2019 року №199/2019 театрально-видовищному закладу культури «Київський академічний Молодий театр» надано статус національного та відповідного до рішення Київської міської ради від 12.11.2019 року № 50/7623 перейменовано у театрально-видовищний заклад культури «Київський національний академічний Молодий театр».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux