Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Київська муніципальна академія музики ім. Р.М. Глієра

Опубліковано 14 травня 2024 року о 14:49


Адреса

01032, м. Київ, вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 31

Телефон

(044) 288-32-62

Е-mail

[email protected] 

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

https://glieracademy.org/

Посилання на соцмережі

https://www.facebook.com/GlierKyivMunicipalAcademyOfMusic/

https://www.youtube.com/@r.glierkyivmunicipalacadem4927

Керівник 

Олександр ЗЛОТНИК – народний артист України

Розклад роботи

Понеділок – п’ятниця: 09:00 – 18:00

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Середній рівень доступності

Коротка історична довідка 

 

Історія розвитку і становлення Київського музичного училища (нині Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра) – це історія розвитку і становлення вітчизняної музичної освіти, виконавства і педагогіки.

Початок професійного музичного навчання в Україні датується 1768 роком, коли згідно з постановою Київського магістрату було засновано музичну школу з метою постійного поповнення складу оркестру при Київському магістраті. Ця школа проіснувала до 1852 року.

Завдяки зусиллям Київського відділення музичного товариства 18 січня 1868 року у Києві засновано перший в Україні спеціалізований музичний навчальний заклад середнього профілю – музичне училище.

Великий внесок у становлення навчального закладу зробив його перший директор Роберт Пфеніг.

Обраний у 1877 році директором училища, Володимир Пухальський сприяв піднесенню і розквіту музичного життя Києва та інтенсивного розвитку всієї діяльності училища.

У 1914 році на посаду директора було обрано Рейнгольда Глієра, на той час вже відомого композитора, який своєю діяльністю підготував колектив до поєднання музичного виховання європейського типу із традиціями української музичної педагогіки, якого домагався класик української музики М. В. Лисенко.

У 1920 році посаду директора консерваторії/училища отримав Фелікс Михайлович Блуменфельд – піаніст, диригент, композитор і педагог, який сприяв об’єднанню двох концепцій музичної освіти, що існували у ХІХ та на початку ХХ століття в культурі України.

1956 рік – Київському музичному училищу присвоєно ім’я Рейнгольда Моріцевича Глієра

1957 рік – в училищі відкрито заочне відділення.

1959 рік – відкрито школу-студію.

З початку 60-х років до 80-х минулого століття в училищі остаточно склалася структура середнього навчального закладу.

У цей період училище очолювали послідовно – з 1962 по 1964 роки Микола Строкач, з 1964 по 1970 роки Лідія Падалко, з 1971 по 1982 роки Анатолій Бондаренко.

1968 рік – з нагоди 100-річчя училище було відзначено Почесною грамотою Президії Верховної Ради України.

1980 рік – відкриття спеціальності з підготовки естрадних джазових музикантів.

Роботу щодо зміцнення авторитету училища як методичного центру з розробки нових навчальних планів і програм, експериментальної бази введення нових технологій із залученням технічних засобів навчання продовжив на посту директора Віталій Власович Каращук. Саме під час його діяльності почали розширюватися міжнародні зв`язки та творчі обміни, які були започатковані його попередниками.

1997 рік – відкрито Факультет музичного мистецтва ІІІ освітньо-кваліфікаційного рівня.

1998 рік – Київське державне музичне училище ім. Р. М. Глієра отримало статус вищого музичного навчального закладу.

З 09 вересня 2008 року «Київське державне вище музичне училище ім. Р.М. Глієра» реорганізовано у «Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра».

2013 рік – (за рейтингом МОН України) Київський інститут музики ім. Р. М Глієра визнано лідером серед ВНЗ культури і мистецтв України.

2015 рік – інститут став володарем Гран Прі (у номінації «Університет року музичного напряму») на І Міжнародній професійно- спеціалізованій виставці «Освіта в Україні. Освіта за кордоном».

05 квітня 2019 року Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра перейменовано на Київську муніципальну академію музики ім. Р.М. Глієра на підставі наказу Київської муніципальної академії музики ім. Р.М. Глієра від 05 квітня 2019 року № 145/19 «Про перейменування Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра на Київську муніципальну академію музики ім. Р.М. Глієра» відповідно до рішення Київської міської ради від 08 лютого 2018 року № 12/4076 «Про перейменування Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра» та на виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 27 березня 2019 року № 540 «Про внесення змін до Статуту Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра».

За 150 років існування, академія суттєво впливає на загальноосвітній процес у суспільстві, культуру України в цілому. Сьогодні перший в історії України професійний музичний навчальний заклад є базовим для аналогічних навчальних закладів України. Виконуючи функцію методичного центру, академія виступає ініціатором всіх основних проектів, програм і творчих заходів, що проводить Міністерство культури та інформаційної політики України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux