Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе в м. Києві
Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе знаходиться за адресою вул. Андріївський узвіз, 21, переглянути розташування можна на карті.
Сторінка музею – за посиланням.
Телефон для довідок – (044) 425 33 97.
Музей працює щодня крім понеділка з 11:00 до 17:00. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею.
Музей засновано в 1993 році за підтримки КМДА та Національної спілки кінематографістів України. Він розмістився у будинку, де видатний український скульптор, кінорежисер і драматург, народний артист України Іван Петрович Кавалерідзе в 1911 році працював над проектом пам’ятника княгині Ользі.
У музеї демонструються проекти пам‘ятників, станкові скульптури, які зображують Тараса Шевченка, Григорія Сковороду, Льва Толстого, Федора Шаляпіна, Амвросія Бучму, Лесі Українки, Миколи Амосова та інших видатних людей, експонати, які висвітлюють життєвий та творчий шлях І.П. Кавалерідзе.
Увагу відвідувачів, насамперед, привертають копії пам’ятників княгині Ользі, Кирилу і Мефодію, які виставлені у залах музею, а також Ярославу Мудрому, Т. Шевченку – у парку скульптури. Для огляду постійно відкрита меморіальна кімната – кабінет Івана Петровича, де виставлені меблі, бібліотека та особисті речі видатного скульптора, кінорежисера і драматурга. Збережено зовнішній вигляд кабінету.
До уваги відвідувачів – оглядова екскурсія, відеозаписи кінофільмів І. Кавалерідзе, фільми, присвячені самому митцеві: «Грані таланту» (1970), «Іван Кавалерідзе на зламах часу» (1987), «Від Подолу до Золотих воріт» (1998), «Шлях Івана Кавалерідзе» (1999), «Майстер і музи» (2007).
При музеї працює художня галерея де експонуються твори сучасного образотворчого мистецтва України. Одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності колектив Музею-майстерні вважає підтримку молодих талановитих митців України – скульпторів, художників, дизайнерів, кінематографістів, студентів мистецьких вузів. Щорічно проходять виставки молодих митців, організовуються творчі вечори для пропаганди кращих творів скульптурного мистецтва, живопису, графіки тощо.