Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Театрально-концертний заклад культури «Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»

Опубліковано 17 травня 2024 року о 10:19


Адреса

02152, м. Київ, 02142, вул. І. Миколайчука, 3Б

Телефон

(044) 294 -23 - 95

Е-mail

[email protected]

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

На стадії розробки

Посилання на соцмережі

https://www.facebook.com/folkberehynya/

Керівник 

 

Ільїна ГЕНСІЦЬКА-СЕМЕНЦОВА

Розклад роботи

Вівторок – неділя: 11:00-21:00 (адміністрація)

Показ вистав згідно з діючим репертуаром

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Наявний безперешкодний доступ до будівлі, до сценічного майданчика, до туалету, до гардеробу.

Коротка історична довідка

 

Київський театр українського фольклору «Берегиня» був створений у 1988 році за ініціативою групи фольклористів під керівництвом народного артиста України Миколи Буравського за підтримки Національної спілки композиторів України та Національної спілки письменників України, Університету фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського.

У 2004 році театру «Берегиня» за видатні досягнення у розвитку українського музичного мистецтва було надано статус академічного (Наказ Міністерства культури і мистецтв України від 15.09.2004 р. № 629).

Театр «Берегиня» – це єдиний в Україні професійний колектив, який займається вивченням та пропагандою аутентичного фольклору нашого народу і сценічними засобами відтворює втрачені історичні цінності: народні обряди, звичаї, ритуали, як важливі пласти духовної культури нації.

Театр «Берегиня» на високопрофесійному художньому рівні інсценує зразки фольклорної спадщини, розкриває особливості культурно-історичних традицій українського народу. Створені театром фольклорні дійства відроджують безцінні скарби української національної культури. У програмах «Берегині» – слово, пісня, музика, танок, пов’язані воєдино і експонують найбільш характерні риси українського народу: життєстверджуючий оптимізм, задушевну лірику, дотепний гумор.

До творчого складу театру входять 42 артисти: високопрофесійні співаки, музиканти, танцюристи. У складі «Берегині» заслужені артисти України: Надія Буравська, Анатолій Пахомов.

Сценічне вбрання артистів виготовлене за зразками справжніх етнографічних костюмів, зібраних в експедиціях до Центрального регіону України, що надає фольклорному дійству яскравого колориту.

Музичні інструменти, притаманні суто українській фольклорній музиці «сопілка», «коза», «козобас», «сурма», «ліра», «бугай», «бубон», «гудок», «рубель», «цимбали», «тулумбаси», «кобза», «скрипка», «гармоніка», знайдені і відроджені в етнографічних експедиціях колективу по території України, використовуються у виступах «Берегині».

Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» гідно представляє український фольклор за кордоном, його гастрольні маршрути пролягли дорогами Німеччини, Польщі, Югославії, Нідерландів, Болгарії, Іспанії, Монако, Австрії, Франції, Італії, Єгипту, Туреччини, Греції, Швейцарії, Румунії, Південно-Африканської Республіки, Кореї, Естонії, Ізраїлю, Нідерландів, Японії, Туркменістану, Польщі. «Берегиня» – лауреат Міжнародного конкурсу у Йоганнесбурзі (1995 р.), лауреат Міжнародного конкурсу у Пхеньяні (1996 р.).

У 1999 році на Всеукраїнському огляді майстрів мистецтв міста Києва вистава театру «Наддніпрянське весілля» визнана найкращим фольклорним дійством серед усіх областей України; у 2001 році програма «Купальські ігрища» визнана найкращою фольклорною програмою Всеукраїнського огляду майстрів мистецтв та художніх колективів.

У березні 2013 року театр «Берегиня» взяв участь у Днях культури України в Туркменістані у складі урядової делегації на чолі з Міністром культури України.

У грудні 2013 року театр взяв участь у культурно-мистецькій акції для дітей українського зарубіжжя «До Вас їде український Миколай», присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, виступивши з виставами в Словаччині, Італії, Австрії та Угорщині.

У 2014 році «Берегиня» брала участь у VII Міжнародному фестивалі музики, мистецтва і фольклору; у ХХIII фестивалі Української культури «Підляська осінь 2014» (Польща, Підляське воєводство).

З 2019 року театр розширив межі роботи, почав працювати над виставами з драматичним напрямом. Було створено кілька постановок, серед яких «Тіні забутих предків», «Конотопська відьма». Вистава «Тіні забутих предків» взяла участь в кількох фестивалях, де здобула нагороди, як в колективних номінаціях, так і в індивідуальних.

У 2019 році театр став Лауреатом театральної премії «Київська пектораль».

Сьогодні в репертуарі театру «Берегиня» можна побачити музично-драматичні вистави за класичною літературою Лесі Українки, Івана Котляревського, Михайла Коцюбинського, за мотивами оперети Ярослава Барнича.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux