Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Комунальний концертний заклад культури «Академічний камерний хор «Хрещатик»

Опубліковано 13 травня 2024 року о 15:10


Адреса

04050, м. Київ, вул. Студентська, 10 (юридичний)

03057, м. Київ, проспект Берестейський, 38 (поштова)

Телефон

9044) 229-63-64

Е-mail

[email protected]

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

https://khreschatykchoir.com/

Посилання на соцмережі

https://www.facebook.com/Khreschatyk.Academic.Chamber.Choir

Керівник 

Сергій ДЗЮБЕНКО – заслужений діяч мистецтв України

Розклад роботи

Понеділок – п’ятниця: 09:00-18:00

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Заклад не має власного приміщення для проведення концертної діяльності

Коротка історична довідка

Академічний камерний хор «Хрещатик» – яскравий, самобутній, професійний колектив світового рівня, який працює в різних стильових напрямках та створює нові тенденції у світі хорової музики.

Створено в березні 1994 Ларисою Бухонською, яка очолювала хор до 2007 року. До 1999 року колектив існував як аматорський, проте завдяки успішному дебюту з програмою української духовної музики на фестивалі «Україна і світ бароко» (1994) і успіху на міжнародних конкурсах, колектив швидко здобув визнання в професійних колах. Велику роль колектив відіграв у популяризації духовної музики сучасних українських композиторів, зокрема у виконанні хору «Хрещатик» вперше прозвучали духовні твори Лесі Дичко, Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Ганни Гаврилець та інших композиторів.


1999 року хор отримав статус «муніципального», Лариса Бухонська обійняла посади директора і художнього керівника. В 2001 році наказом Міністерства культури віднесений до «Провідних творчих колективів України». У березні 2007 року колектив був нагороджений Премією ім. М. Лисенка, а його художньому керівникові, Ларисі Бухонській, було присвоєне звання «Заслуженого діяча мистецтв України».

З 2007 року хор очолив — Павло Струць, випускник Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

У грудні 2009 року колективу було надано статус «Академічного», художньому керівникові, Павлу Струцю, було присвоєне звання "Заслуженого артиста України.

З січня 2011 року офіційна назва закладу – Комунально-концертний заклад культури - «Академічний камерний хор «Хрещатик».

Хор «Хрещатик» гастролює найкращими концертними залами Європи, є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, учасником фестивалів, дає концерти на теренах України та залучає слухачів до зацікавленості у хоровому мистецтві.

Всі співаки винятково мобільні у підготовці музичного матеріалу, це дає змогу надзвичайно швидко реалізовувати нові концертні програми. З часів свого першого виступу – 9 квітня 1994 року, хор «Хрещатик» виконав (станом на 31 грудня 2020 року) – 5316 нових творів, у тому числі 1576 світових прем’єр.

Творче кредо хору «Хрещатик» – виконання творів сучасних композиторів, і в першу чергу – українських. Хор є постійним учасником найпрестижніших фестивалів України: «Музичні прем’єри сезону» і «Київ Музик Фест». Саме в рамках цих фестивалів, у виконанні хору “Хрещатик”, звучать прем’єри творів Лесі Дичко, Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Ігора Щербакова, Олександра Яковчука, Михайла Шуха, Ірини Алексійчук, Михайла Шведа, Ганни Рождественської, Євгенії Марчук та багатьох інших блискучих представників української композиторської школи. Іноземні композитори також радо довіряють хору «Хрещатик» прем’єрне виконання своїх творів, а саме: Марек Ясінський (Польща), Кшиштоф Пендерецький (Польща), Рауф Алієв (Азербайджан), Альвіе Міхаел Шронен (Німеччина), Єва Лопшиц (Аргентина).

Хор має фондові записи на Національному радіо України, BBC (Лондон). Записи, виступи транслюються в програмах радіо та телебачення.

Академічний камерний хор «Хрещатик» є постійним учасником національних та міжнародних фестивалів, виступає на провідних сценах України та Європи, тісно співпрацює та концертує з найкращими оркестрами і сольними виконавцями України та світу, а також приймає постійну участь в урочистих та офіційних заходах державного і столичного рівня.

У 2023 році хор «Хрещатик» з тріумфом здійснив гастрольний тур Німеччиною, вершиною якого став сольний виступ у Кьольнській філармонії, за аншлагу та колосального успіху, в присутності 2000 глядачів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux