Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Національний музей декоративного мистецтва України

Опубліковано 24 квітня 2024 року о 10:55

Національний музей декоративного мистецтва України – один з найбільших і провідних вітчизняних художніх музеїв з понад 80-титисячною колекцію творів українського народного та професійного декоративного мистецтва від ХV ст. і до сучасності. Історія музейної збірки свій відлік розпочинає з 1899 р., коли у Києві було засновано перший загальнодоступний Міський музей старожитностей і мистецтв.

Сьогодні музей розташовується на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» в приміщеннях колишніх митрополичих покоїв і прилеглої до них домової Благовіщенської церкви, які є пам’ятками архітектури ХVІІІ – початку ХХ ст.

Багате та розмаїте музейне зібрання охоплює високохудожні зразки усіх видів народного декоративного мистецтва, в тому числі внесених до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО петриківського розпису та косівської кераміки, живописні роботи визнаних у світі художниць Катерини Білокур і Марії Примаченко. Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ – початку ХХ ст. всіх регіонів України. Визначними за кількісним і предметним складом є зібрання виробів Києво-Межигірської фаянсової фабрики та Волокитинського фарфорового заводу. Унікальні пам’ятки зберігаються в колекціях вишивки, ткацтва та килимарства, кераміки, скла, фарфору і фаянсу, художнього різьблення та розпису на дереві, декоративного розпису, іконопису та писанкарства тощо.

Музей володіє цінною колекцією творів професійного декоративного мистецтва, яка складається з виробів вітчизняних заводів (керамічних, фаянсових, фарфорових, скляних), художньо-промислових закладів і художніх академій, самобутніх авторських робіт професійних художників другої половини ХХ – ХХІ ст.

Для науковців і дослідників при музеї діє наукова бібліотека, що налічує понад 11 тисяч примірників друкованих видань, присвячених різним видам декоративного мистецтва, творчості видатних українських митців. У бібліотечному фонді представлені також альбоми, каталоги, збірники статей та ін., видані музеєм.

Музей здійснює активну виставкову роботу – близько 20 виставок щороку, сприяючи широкій презентації декоративного мистецтва України і творчості його визначних представників, організовує конференції і різноманітні культурно-освітні та мистецькі заходи.


Національний музей декоративного мистецтва України знаходиться за адресою вул. Лаврська, 9, корп. 2.

Режим роботи: середа–неділя з 10.00 до 18.00, каса до 17.30. Понеділок, вівторок – вихідні.

Генеральний директор – Людмила Володимирівна Строкова, заслужений працівник культури України.

Інформація про діяльність музею, колекцію, анонси подій, заходів – на офіційному сайті музею https://www.mdmu.com.ua/ і сторінках музею в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/DecArtMuseum

https://www.instagram.com/ukr_decorative_art_museum/

Телефон для довідок: +38(044) 280-36-93

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux