Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень

Опубліковано 13 травня 2024 року о 16:36


Адреса

01004, місто Київ, бульвар Т. Шевченка, 3

Офіс - митрополита А.Шептицького 1-б,

КМК «Співоче поле» - Лаврська -41 ;

Телефон

(068) 710-35-34

Е-mail

[email protected]

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

kyivurbanfolk.center

Посилання на соцмережі

https://www.facebook.com/spivoche.pole.kyiv

Керівник 

Федір БАЛАНДІН

Розклад роботи

Понеділок – четвер: 09:00-18:00,

обідня перерва: 13:00-14:00

П’ятниця: 09:00-17:00,

обідня перерва: 13:00-14:00

Субота-неділя: 13:00-18:00 (КМК «Співоче поле»)

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

В стадії розробки проєкту

Коротка історична довідка

 

Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень створено 09.02.2002 (наказ ГУК № 145 від 12.04.2002, рішення Київської міської ради від 03.04.2001 № 277/1254 «Про створення КМЦНТКД»), підстава функціонування – Положення про Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень (Київська міська державна адміністрація, розпорядження № 253 від 09.02.2002).

Культурно-мистецький комплекс «Співоче поле» – закріплений за закладом культури «Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень» на праві оперативного управління (наказ № 65 від 19.03.2003 р. — Головного управління комунальної власності м. Києва).

Комплекс «Співоче поле» оточує територія Печерського ландшафтного парку, який зʼявився в Києві у 1981 році. Комплекс «Співоче поле», розташований на розкішних схилах Дніпра, біля святої Лаври, надзвичайно мальовничий куточок Києва. Це традиційне місце для проведення культурно-масових заходів, майдан для організації заходів, свят та фестивалів.

Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень постійно надає аматорським колективам методичну допомогу, організовує проведення університетів клубного працівника, засідань та круглих столів для керівників аматорських колективів. До компетенції Центру належить організація та проведення огляду-конкурсу народної творчості, атестації з присвоєння та підтвердження звань «народний (зразковий) аматорський колектив, студія», фестивалів, творчих звітів, концертних заходів, обрядових дійств, культурно-мистецьких проєктів, виставок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, нарад, майстер-класів та семінарів практикумів, тренінгів, конференцій, конкурсів, культурологічних досліджень (виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини), навчально-методичних процесів та аналізу.

Центром видано майже 40 методичних рекомендацій та репертуарних збірок, започатковане видання культурно-мистецького вісника «Аматорські обрії».

Одним із пріоритетних напрямків Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень є сприяння активізації аматорського руху в місті Києві, створення максимально сприятливих умов для творчого розвитку особистості, розкриття її здібностей, відродження народної творчості та народних ремесел, популяризації національних звичаїв та обрядів.

Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень 23 роки активно працює у напрямку підтримки прав національних меншин, завдяки яким вони виявляють себе як особливі етнічні групи зі збереженням ідентичності, традицій, мови та культурної спадщини.

За останні роки значно зросли культурні послуги, які були надані Центром населенню за рахунок власних надходжень, а саме за рахунок проведення спільних платних заходів на «Співочому полі».

З ініціативи Героя України, народного артиста України, Анатолія Авдієвського та багаторічного очільника директора Центру заслуженого працівника культури України Миколи Пересунька у 2007 році започатковано проведення Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Пісня над Дніпром» іменні Анатолія Авдієвського у третій декаді травня в рамках відзначення Дня столиці та Дня Києва. Учасниками фестивалю є профільні та аматорські хорові колективи не тільки міста Києва, а й всієї України з академічною та народною манерою співу без вікових обмежень. Фестиваль є важливим дослідженням розвитку народного хорового мистецтва та його зв’язку з автентичними фольклорними джерелами.

Київський міський центр народної творчості започаткував новий напрямок своєї роботи. У тестовому режимі розпочав свою роботу Центр культурологічних практик та розвитку народного мистецтва «Київський розпис». Загалом навчання знайомить з традиціями і техніками розписів, формує уміння та навички посильного виконання елементів розпису, розвиває комунікативні здібності, естетичний смак, художні здібності бачення прекрасного у природі та любов до традиційних видів народного мистецтва і української культури.

Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень зорганізовує арттерапевтичні активності «Народний самоспів» на основі вокального співу – виконання усіма бажаючими українських народних, сучасних та аматорських пісень на Співочому полі.

 25 серпня 2023 року Центром засновано Музей українського грамзапису (МУГ). Експозиція музею розповідає про історію грамзапису. Колекція складається з понад 400 одиниць основного фонду української музики на різних звукових носіях
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux