Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Театрально-видовищний заклад культури «Київський академічний театр ляльок»

Опубліковано 15 травня 2024 року о 11:45


Адреса

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 1А

Телефон

 

(044) 278-05-66

Е-mail

 

[email protected], [email protected]

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

http://akadempuppet.kiev.ua/

Посилання на соцмережі

 

https://www.youtube.com/@ZamokNaGori 

https://www.facebook.com/tvzkkatl 

https://www.instagram.com/zamok_na_gori/ 

Керівник 

Ігор ГУЛИЙ

Розклад роботи

Середа-неділя: 10:00-17:00 (каси)

Вівторок-неділя: 10:00-18:00 (відділ організації глядача)

Показ вистав згідно з діючим репертуаром.

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Доступність забезпечена до будівлі, до сценійчного майданчика, до туалету, гардеробу.

Коротка історична довідка

 

Театр ляльок у Києві (перший подібний в Україні) було засновано 27 жовтня 1927 року як Експериментальний театр ляльок при Київському театрі юного глядача імені І. Франка, за ініціативою народного артиста України Соломарського О. І. та Дєєвої І. С.

Після двох років невпинної, плідної роботи театр отримав статус «інструкторського» за рішенням комісії Народного комісаріату освіти (у Харкові 1929 року), тобто 1929 Київський театр ляльок було виділено в самостійний колектив. У 1931 році під орудою З. Пігулович театр став називатися Театром малих форм – ТЕМАФ. У 1928—36 роках Київський театр ляльок працював у приміщенні колишнього кінотеатру «Роте фане» (вул. Хрещатик, 36). Після 7 років роботи, у 1934 році, колектив ТЕМАФу було розділено на 2 самостійні творчі колективи. Один з них отримав назву «Центральний пересувний театр ляльок» і переїхав на вулицю Пушкінську, у будівлю № 28. Цей театр проіснував до 1941 року. Другий новостворений колектив театру, творчі традиції та досвід якого дотепер продовжує сучасний колектив Київського академічного театру ляльок, також змінив назву і у 1936-41 роках став Державним театром ляльок при Київському палаці піонерів і школярів імені П. Любченка (тепер Київська філармонія). У роки німецько-радянської війни (1941—45) установа не діяла.

Після закінчення війни театр оселився у будинку колишньої караїмської кенаси (молитовному будинку) за адресою вул. Ярославів Вал, 7. Спочатку колектив працював під назвою Київський обласний театр ляльок . З 1945 року театр було перейменовано на Центральний республіканський театр ляльок. Театр діяв у будинку колишньої кенаси по вулиці Ярославів Вал, 7 до 1955 року. Від 1955 року (і до 1997-го) Київський театр ляльок працював знову в колишній культовій споруді — в приміщенні Синагоги Бродського по вулиці Шота Руставелі, 13.

1998 року знову була змінено назва театру, відповідно до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 1998 року №2065 «Про реорганізацію Державного комунального театрально-видовищного підприємства «Київський державний театр ляльок» театрально-видовищний заклад культури «Київський театр ляльок» є правонаступником закладу культури «Київський державний театр ляльок». Але на сімдесятому році свого існування театр (вперше з 1927 року) опинився...на вулиці. Саме з 1997 року для лялькарів розпочалася сумна Одисея. Театр перейшов на роботу в умовах «виїзду». Однак навіть це не завадило театру отримати статус «академічного». Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 30 жовтня 2002 року № 624 «Про надання статусу академічного Київському державному театру ляльок» театрально-видовищному закладу культури «Київський театр ляльок» надано статус академічного та відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 26 лютого 2004 року №295 «Про затвердження Положення про театрально-видовищний заклад культури «Київський академічний театр ляльок» перейменовано у театрально-видовищний заклад культури «Київський академічний театр ляльок».

19 грудня 2005 року Президент України В. Ющенко та міський голова Києва О. Омельченко урочисто перерізали святкову стрічку та великим «золотим» ключем відкрили новий театр – Київський академічний театр ляльок, що розташувався за новою адресою на вул. Грушевського, 1-а.

З 21 жовтня 2021 року директором-художнім керівником театру призначено Ігоря Гулого.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux