Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Комунальний заклад «Театрально-видовищний заклад культури «Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра»

Опубліковано 15 травня 2024 року о 11:48


Адреса

02002, м. Київ, вул. Митрополита Андрея Шептицького, 1-Б

Телефон

(044) 517-42-37

Е-mail

[email protected]

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

https://puppet-theater.kiev.ua/ 

Посилання на соцмережі

https://www.facebook.com/puppettheatrekyiv

https://www.instagram.com/puppettheatrekyiv/

Керівник 

Наталія БРАТУСЬ

Розклад роботи

Вівторок-неділя: 10:00-18:00 (каси)

Показ вистав згідно з діючим репертуаром

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Заклад демонструє вистави за двома адресами: Миропільска, 1 та Шептицького, 1Б. до обох приміщень є доступ для людей з обмеженими можливостями, в залах наявні місця для людей на візках, туалетна кімната облаштована елементами доступності для осіб з інвалідністю, наявна лише за адресою Шептицького, 1Б.

Коротка історична довідка

Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра (раніше Київський міський театр ляльок) було створено у 1983 році завдяки активній діяльності та за безпосередньої участі Народного артиста України Сергія Єфремова.

Етапним в житті театру виявився 1983 рік: окрім того, що за творчим колективом закріпилася назва «Київський міський театр ляльок», санкціонована відповідними державними установами з питань культури, театр знову відзначився на престижних фестивалях.

Довгі роки «Київський міський театр ляльок» не мав власного приміщення. З’явилося воно лише в 1997 році – в стінах колишнього кінотеатру «Ровесник» (вул. Миропільська, 1, неподалік станції метро Чернігівська, де театр і знаходиться по цей час).

Головне, що всі вистави театру ляльок спрямовані на утвердження добра. І це не залишилося без уваги. Так, театральну премію «Київьска пектораль» «За вагомий внесок у мистецтво» в 2003 році отримав Заслужений артист України Шарль Фоєрберг, а 2005 року таку ж нагороду одержав Народний артист України Сергій Єфремов, який очолював творчий колектив від дня створення театру і до останніх днів свого життя.

Звичайно, немає змоги перелічити всіх, причетних до роботи театру ляльок протягом його існування чи докладно висвітлити всі вистави. Безперечно, визначальним для театру є творчий почерк Народного артиста України Сергія Івановича Єфремова. Постановки здійснювалися з урахуванням смаків і дітей, і дорослих, щоб кожен нюанс, який може зацікавити дитину, мав ще й глибший підтекст.

Видатною подією для колективу стало надання театру статусу «академічний». Це відбулося 17 жовтня 2007 року. І вже у 2008 році театр було перейменованого в «Київський муніципальний академічний театр ляльок».

А 06 квітня 2017 року було перейменовано у комунальний заклад «Театрально-видовищний заклад культури «Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра».

За понад 40 років свого існування театр став лауреатом багатьох міжнародних фестивалів: у Польщі, Угорщині, Швейцарії, Німеччині, Словаччині, Югославії, Мексиці, Португалії, Франції, Чорногорії, Казахстані.

В арсеналі театру налічується 13 театральних премій «Київська пектораль».

31 серпня 2023 року театр відсвяткував 40 років від дня створення. Трудовий колектив театру був відзначений Почесною грамотою Київського міського голови за багаторічну плідну працю, досягнення визначних успіхів у творчій роботі та високу майстерність у професійній діяльності.

Головною місією театру є естетичне виховання та всебічний розвиток дітей, тому основою творчої діяльності є постановка і показ вистав, що популяризують кращі твори національної та світової драматургії на високому художньому рівні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux