Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Комунальний заклад «Театрально-видовищний заклад культури «Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва»

Опубліковано 15 травня 2024 року о 11:06


Адреса

04070, м. Київ, вул. Межигірська, 2

Телефон

(044) 425-34-30,

(044) 425-87-66

Е-mail

[email protected]

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

https://kyivoperatheatre.com.ua/


Посилання на соцмережі

 

https://www.facebook.com/KyivOperaTheatre

https://www.instagram.com/kyiv_opera_theatre/

https://www.youtube.com/channel/UCrzbGIAzJPMuzTBQ8zYqu6Q

https://www.tiktok.com/@kyiv_opera_theatre?_t=8m0exZVg5nK&_r=1

Керівник 

Петро КАЧАНОВ – заслужений працівник культури України

Розклад роботи

Понеділок – неділя: 11:00-18:00 (каси),

Показ вистав згідно з діючим репертуаром.

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Доступність для людей з інвалідністю та мало мобільних груп забезпечена на Основній сцені. На камерній та Сцені-Укриття – ні.

Коротка історична довідка 

 

Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва знаходиться в одній із унікальних палацових споруд, що входять до ансамблю старовинного Подолу.

Державний дитячий музичний театр (таку назву театр мав до 1998 року) засновано у червні 1982 року Постановою Ради Міністрів УРСР.

Постанова Рада Міністрів Української РСР від 3 червня 1982 року №311 м. Київ «Про створення в м. Києві Державного дитячого музичного театру п.1 Підпорядкування зазначений театр Міністерству культури УРСР».

Фундаторами театру стали народні артисти України – відомий музикант Євген Васильович Дущенко (1925-2011), призначений на посаду головного диригента, та Михайло Михайлович Кречко (1925-1996), призначений головним хормейстером. Перший головний балетмейстер театру – заслужений артист України Вадим Федотов, перший головний художник – Олександр Бурлін. Ці видатні майстри внесли вагомий внесок у формування та становлення нового колективу.

На початку лютого 1985 року відбулося офіційне відкриття першого в Україні, другого в тодішньому СРСР і другого в світі Державного дитячого музичного театру. Дебютували трьома виставами.

Високий професіоналізм підтверджувала участь у престижних форумах молодих солістів театру – лауреатські звання на Міжнародних конкурсах здобули танцівник Сергій Бондур, співаки Любов Канюка та Микола Герасименко.

Невдовзі відбулися і перші зарубіжні гастролі – у 1988р. балетна трупа з великим успіхом виступила у югославському місті Нові Сад.

У 1988-1996 роках головним балетмейстером театру був Георгій Ковтун, і це був надзвичайно плідний період, сповнений пошуків та експериментів, яскравих видовищних вистав.

Новим імпульсом у творчій діяльності колективу став прихід у 1995 року на посаду головного диригента учня уславленого С. Турчака, молодого маестро Олексія Баклана.

Понад півтора десятиліття театр не мав власного приміщення, вистави проходили практично на всіх сценічних майданчиках міста. У 1998 році згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації було проведено реорганізацію, а вже 12 та 14 березня цього ж року Київський державний музичний театр відкрив власну сцену у приміщенні колишнього «Славутича».

20 червня 2002 року Київський державний музичний театр для дітей та юнацтва відзначив своє 20-річчя. За видатні заслуги у розвитку мистецтва та з нагоди ювілею йому було надано статус академічного.

Від 2005 року назва театру – Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва.

Нині в репертуарній афіші театру близько 60 вистав. Всього ж за роки існування колектив здійснив понад 200 постановок і понад 40 вистав театром поставлено вперше. Це твори композиторів-класиків, сучасних українських та зарубіжних авторів – опери, балети, мюзикли, музичні казки, симфонічні, вокально-симфонічні концерти, освітні програми для глядачів найрізноманітнішого віку, що стали значним внеском у скарбницю національного музично-театрального мистецтва.

За час своєї історії колектив завоював міжнародне визнання, з великим успіхом представляючи хореографічне та музичне мистецтво України у світi. Артисти закладу виступали на представницьких музичних фестивалях, брали участь у міжнародних проєктах, гастролювали у більш ніж 30 країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки.

У 2019 році театр здійснив ребрендинг, замінив логотип, отримав новий фірмовий стиль і нову лаконічну назву – «Київська опера», що відповідає позиціюванню театру, адже репертуар включає вистави не лише для малят і школярів, а й молоді віком від 17 до 35 років та дорослих.

Київська опера є унікальним явищем не лише в Україні, а й у загальному контексті європейської театральної культури. Творчість колективу вже понад три з половиною десятиліття направлена на створення неповторного за жанровим розмаїттям репертуару, спрямованого на залучення до музично-театрального мистецтва найширшої аудиторії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux