Головна  →  Новини  →  23 листопада 2018

У місті Трускавець відбувся Перший Конкурс професійних вокалістів Пам'яті Мусліма Магомаєва.

   З 15 по 18 листопада 2018 у місті Трускавець відбувся Перший Конкурс професійних вокалістів Пам'яті Мусліма Магомаєва.

 Конкурс організували Трускавецька міська Рада (Трускавецький міський Голова Андрій Кульчинський) та Азербайджанський культурний центр імені Мусліма Магомаєва ( Гурбан Аббасов та Наталія Кудряшова).
 Конкурс - унікальна за своєю концепцією подія для України:

   - вперше в Конкурсі змагаються професійні вокалісти із дипломами Консерваторій, але співають не лише оперу, але й естрадні пісні. Мета Конкурсу знайти універсального співака, який з однаковою вправністю співає і оперу, і естраду. Таких мало, але вони є.

- відсутній вступний внесок і будь-які фінансові вливання зі сторони учасників.
 Компетентне журі, прослухало близько сотні записів, не бачачи, хто співає і виставило оцінки за виконання. 15 кращих за спільними оцінками запрошені на фінал у Трускавець.

  Ім'я Мусліма Магомаєва - всесвітньо-відомий бренд. Він зірка світового масштабу. І у Мусліма Магомаєва були дуже сильні творчі зв'язки з Україною. Він популяризував українську музику у всьому світі. Він був один із небагатьох митців того часу, який мав концерти на світових сценах. І у своїх концертах він виконував українські пісні - "Дивлюсь я на небо", "Кохана" та інші. Саме тому обов'язковим твором конкурсної програми буде виконання усіма вокалістами пісні "Дивлюсь я на небо "

   Заявки на Конкурс отримані зі всього світу - Австрія, Британія, Болгарія, США та інші країни. І звісно, Україна.

   18 листопада на урочистій церемонії закриття були оголошені переможці.
Окрім грошової премії за 1,2 та 3 місце переможці отримали багато спеціальних призів, що допоможуть у професійному розвитку співаків.

   1 місце Микита Бурцев та грошову премію 1000 доларів США
   2 місце та грошову премію 750 доларів США

Денис-Даніїл Богачов та Ангел Георгієв; 3 місце та грошову премію 500 доларів США Боженський Андрій та Зубар Станіслав.

   Сертифікат на безкоштовну участь у Міжнародний конкурсі-фестивалі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва "EMPIRE OF ARTS" Вєтров Олексій; Спеціальний приз - запрошення до участі у Трускавецькому Міжнародному кінофестивалі "Корона Карпат" Денис-Даніїл Богачов; 

   Спеціальний приз - Інтерв"ю у ранковій програмі "Першого західного телеканалу" Микита Бурцев; Сертифікат від Трускавецької міської ради на право безкоштовної оренди зали для проведення сольного концерту у Трускавецькому Палаці культури ім.Т.Г.Шевченка Микита Бурцев;

   Сертифікат від Департаменту культури Київської міської державної адміністрації на право виступати на столичних державних заходах Микита Бурцев та Боженський Андрій.

   На церемонії закриття вітали словом організатори Конкурсу та поважні гості: міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, Надзвичайний та повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер Худієв, Голова Об'єднаного Конгресу Азербайджанців України та Голова Асамблеї національностей України Ровшан Тагієв, голова журі, Голова Азербайджанського культурного центру імені Мусліма Магомаєва, Народний артист України Гурбан Аббасов. Від Посольства Азербайджанської Республіки в Україні місту Трускавцю у знак дружньої і плідної співпраці був піднесений пам'ятний дарунок.

   Усі учасники та поважні гості Конкурсу отримали подарунковий набір та книгу про Трускавець від Трускавецької міської ради. 

   На заключному концерті співали зіркові гості Конкурсу - Заслужена артистка України , багаторічна солістка Національної оперети України Олена Ширяєва та Народна артистка України, оперна співачка, Посол Миру, Кавалер орденів Святої Марії та Святого Станіслава, професор, Наталія Шелепницька.

   У той же день відбулася офіційна зустріч міського очільника Андрія Кульчинського із Надзвичайним та Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні Азером Худієвим. Це вперше за всю історію Посол Азербайджанської Республіки відвідав Трускавець. Були довгі перемовини про продовження та збільшення плідної співпраці між Трускавцем та Азербайджаном. Посол пообіцяв задіяти Трускавець у низці заходів , щодо святкування Днів Культури Азербайджану в Україні.

   Також відбулася прес-конференція для представників ЗМІ із Послом Азербайджанської Республіки в Україні, організаторами Конкурсу, членами журі та зірковими гостями.

   Окрім конкурсних змагань учасників Конкурсу очікувала насичена культурна програма:

    - екскурсія по курортному Трускавцю - виїзд в місто Стрий, смачний обід в ГРК "АРС Перлина"- екскурсія на унікальну ферму з альпійськими кізочками та фабрику по виробництву сиру;

   - виїзд в Карпатські гори, смачна вечеря із азербайджанської кухні в ресторані "Крутогір" від готелю "Трускавець 365";
   - концерт всіх конкурсантів , членів журі, зіркових гостей в концертній залі ГКК "Карпати";

   - благодійний вечір "Подаруй дитині мрію" від продюсерського центру "BRAVA PRODUCTION"; - прес-конференція с представниками українських та зарубіжних ЗМІ; - гала-концерт і церемонія вручення нагород;
   - концерт Голови жури Гурбана Аббасова та Наталії Кудряшової в Палаці культури імені Тараса Шевченка; - гала-вечеря в ресторані "Сосновий Бір".

Перейти до спискуВерсiя для друку