Виставковий проект «The Ukrainian Canadians: Україноканадці» в Музеї української діаспори
Департамент культури КМДА
Музей історії міста Києва
Музей української діаспори
представляють виставковий проект
«TheUkrainianCanadians: Україноканадці»
З 13 лютого до 12 травня 2019 року в Музеї української діаспори експонуватиметься виставка «The Ukrainian Canadians: Україноканадці».
Цей проект – перша спроба представити в музейному просторі різні сторони життя української діаспори, історію її становлення і розвитку: від перших поселенців кінця 19 ст. і до сучасних відомих діячів- україноканадців – науковців, політиків, письменників, громадських діячів.
Широкому загалу будуть доступні для огляду унікальні видання найстаріших українських видавництв у Канаді, а також архівні документи, фото, особисті речі та відзнаки останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка, політика, канцлера Альбертського університету Петра Саварина, відомої письменниці та громадської діячки Лесі Храпливої-Щур, фізика та громадського діяча Олега Кандиби та ін.
Мистецька спадщина представлена творами видатних митців-україноканадців: В. Курилика, Л. Молодожанина, В. Доброліжа, які отримали визнання в Канаді та відомі за її межами.
У експозиції знайшло своє відображення політичне життя, в якому канадці українського походження завжди грали важливу роль, та потужна діяльність українознавчих наукових інституцій, які відіграли безпрецедентну роль у збереженні та підтримці інтелектуальної української традиції у той час, коли в УРСР національна історія та культура були під ідеологічним тиском.
Особлива увага приділена темі канадського Пласту, а також видатним досягненням канадців українського походження у «головному» канадському виді спорту – хокеї.
«Сподіваємося, що наш музейний виставковий проект спонукатиме до осмислення тієї особливої ролі, яку зараз відіграє українська діаспора у Канаді та світове українство взагалі,» – говорить кураторка проекту Наталя Білоус.
Виставковий проект «The Ukrainian Canadians: Україноканадці» реалізується за підтримки Посольства Канади в Україні.
Партнери проекту: Національний художній музей України, Національний музей Тараса Шевченка, ГО «Історична правда», Музей-архів преси, Бібліотека імені Олега Ольжича, Відділ текстології та рукописних фондів Інституту літератури НАНУ, Національний університет «Острозька академія», CanSchool, Braty design.
Телефон для довідок: (044) 280 64 18.