Урочисте відкриття Музею-квартири В.С.Косенка (до 120-річчя від дня народження)
24 листопада 2016 року о 14:00
Музей-квартира В.С.Косенка
(філія Музею театрального, музичного та кіномистецтва України)
(вул. М.Коцюбинського, 9, кв. 4)
Квартира по вул. М.Коцюбинського, 9 – останнє помешкання видатного українського композитора, піаніста, педагога, громадського діяча Віктора Степановича Косенка та його родини.
По смерті В.С.Косенка квартира протягом 70 років була осередком пам'яті про митця і здобула статус народного музею. У 2008 році, згідно із заповітом, квартиру успадкувала міська адміністрація. Згодом Рішенням Київської Міської ради її було передано до оперативного управління Департаменту культури і реорганізовано у філію Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
24 листопада 2016 року з нагоди 120-річчя від дня народження Віктора Степановича Косенка його Музей-квартира після здійснення ремонтно-реставраційних робіт і створення сучасної експозиції відкривається для широкого загалу.
Разом із квартирою професійну музеєфікацію пройшли близько 1 200 різноманітних пам’ятних предметів побуту, життя і творчої діяльності композитора.
Новітня експозиція музею-квартири є синтезом меморіальної та біографічної складових, спрямована на презентацію В.С.Косенка як непересічного українського митця європейського рівня і значення.
При цьому враховано й традиції побутування музею впродовж часу його існування як народного, зокрема – відтворено атмосферу домашнього затишку при житті композитора, запозичено досвід діяльності як музичного осередку, в якому відбуваються публічні культурно-мистецькі заходи, демонструються матеріали, пов’язані з життям і творчістю митця.
Експозиційний простір музею поділяється на два розділи: меморіально-біографічний та виставковий. У меморіальній частині Музею-квартири на основі фотографій, спогадів та публікацій відтворено інтер’єри 1930-х років помешкання, представлено унікальні особисті речі композитора. Найдавнішим експонатом зібрання є іменна срібна ложка з батьківського дому Косенка.
Виставковий розділ та Музей-квартира в цілому оснащені сучасними аудіо-візуальними засобами, які допомагають відвідувачам в інтерактивній формі долучитися до епохи, в яку жив і творив митець, та ближче познайомитися з музикою композитора.