І Загальні положення
- Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського конкурсу виконавців на духових та ударних інструментах пам'яті Миколи Тимохи
(далі – Конкурс). - Засновник та організатор Конкурсу – Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів (далі – засновник Конкурсу).
- Мета Конкурсу:
- виявлення талановитих виконавців;
- підвищення рівня виконавської майстерності;
- підтримка талановитих дітей та творчо обдарованої молоді;
- сприяння інтеграції національного мистецтва до світового культурного простору.
- Конкурс проводиться 1раз на 3 роки.
- Засновник Конкурсу:
- здійснює організаційно-методичне забезпечення Конкурсу;
- визначає порядок фінансування конкурсу;
- розглядає заявки претендентів на участь у Конкурсі;
- формує конкурсну програму;
- організовує церемонію нагородження переможців Конкурсу;
- розглядає всі питання, які можуть виникнути у разі непередбачених обставин (форс-мажор).
- затверджує символіку та атрибутику Конкурсу, зразки інформаційно-рекламної продукції тощо;
- організовує висвітлення подій Конкурсу у друкованих або електронних джерелах;
- може залучати до участі у проведенні Конкурсу та його висвітленні
(за згодою) державні, громадські та приватні підприємства і організації;
- Учасники Конкурсу зобов’язані:
- до початку проведення Конкурсу ознайомитися з порядком і правилами його проведення;
- своєчасно подати заявку на участь у Конкурсі;
- дотримуватися норм поведінки та правил техніки безпеки.
- Втручання батьків, викладачів та інших осіб у процедуру проведення Конкурсу, в роботу журі та організаційного комітету забороняється.
- У разі необхідності засновник може вносити зміни до умов проведення, програми Конкурсу та цього Положення.
ІІ Організаційний комітет
- Для підготовки та проведення Конкурсу створюється організаційний комітет (далі оргкомітет).
- Персональний склад оргкомітету формується і затверджується засновником Конкурсу.
- Організаційною формою роботи оргкомітету є засідання.
- Оргкомітет:
- веде протоколи засідань;
- допомагає у формуванні програми Конкурсу;
- створює, у разі потреби, робочу групу для технічного забезпечення проведення Конкурсу;
- проводить інформаційне забезпечення Конкурсу тощо.
4. Оргкомітет має право перевірити достовірність наданої учасником Конкурсу інформації
ІІІ Журі Конкурсу
- Склад журі Конкурсу формується з урахуванням специфіки заходу
із фахівців відповідного профілю: провідних митців України, педагогічних працівників закладів мистецької освіти, професорсько-викладацького складу закладів вищої мистецької освіти, представників творчих спілок тощо. - Допускається наявність почесного голови журі з числа провідних діячів культури і мистецтв України.
- Персональний склад журі затверджується засновником Конкурсу.
- Журі здійснює свою діяльність незалежно та неупереджено.
- Члени журі забезпечують конфіденційність та нерозголошення інформації щодо фіналістів та переможців Конкурсу до моменту її офіційного оголошення.
- За підсумками І туру журі визначає учасників ІІ туру.
- Переможці Конкурсу визначаються у кожній віковій категорії (крім Гран-прі).
- Журі має право у разі порушення хронометражу прийняти рішення про скорочення програми або припинення виступу, а також:
- ділити одне місце між кількома конкурсантами;
- не присуджувати жодного з призових місць;
- присуджувати «Гран-прі»;
- нагороджувати конкурсантів спеціальними дипломами та відзнаками.
- Рішення журі Конкурсу не підлягає перегляду та оскарженню.
ІV Нагороди Конкурсу
- Переможці Конкурсу визначаються у кожній віковій категорії
(крім Гран-прі). - Журі визначає переможців Конкурсу та приймає рішення щодо присудження:
- Гран-прі конкурсу ;
- дипломів І, ІІ, ІІІ ступеня у кожній номінації для кожної вікової категорії;
- спеціальних відзнак, дипломів, призів тощо.
- Громадські, благодійні, мистецькі організації, спонсори та меценати Конкурсу можуть власним коштом надавати спеціальні призи та премії учасникам за погодженням із засновником Конкурсу.
V Фінансові умови Конкурсу
- Витрати на організацію та проведення Конкурсу здійснюються за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.
- Витрати на проживання, харчування, відрядження учасників та супроводжуючих осіб (викладачів, батьків) здійснюються за рахунок організацій, що відряджають, або за рахунок самих учасників Конкурсу.
- Всі учасники Конкурсу сплачують внесок, розмір якого визначається організатором.
4. Термін оплати участі у Конкурсі зазначено у квитанції.
5. Документи, надані не в повному обсязі або із запізненням, не розглядаються.
6. У разі неявки учасника на Конкурс сплачений внесок не повертається.
VІ Умови конкурсу
1. У Конкурсі беруть участь солісти та ансамблі.
2. Конкурс проводиться у два тури (крім номінацій «Дебют», І та ІІ вікових категорій, а також ансамблів)
Номінації:
дебют – дерев’яні, мідні духові інструменти та ударні інструменти;
дерев’яні духові інструменти – флейта, гобой, кларнет, фагот, саксофон;
мідні духові інструменти – валторна, труба, тромбон/баритон, туба;
ударні інструменти – ксилофон, малий барабан, маримба, вібрафон, перкуссія, дзвіночки;
Ансамблі малих форм – (до 6-ти учасників включно) – духових та ударних інструментів;
Ансамблі великих форм – (від 7-ти учасників)– духових та ударних інструментів.
Група А
учні мистецьких шкіл
Група В
учні середніх спеціалізованих мистецьких шкіл
Група С
студенти закладів вищої мистецької освіти
Група D
представники клубів, ЦДЮТ, вихованці гуртків, студій, учні ЗОШ
Група Е
виконавці (професійні та аматори)
Вікові категорії:
Солісти
«Дебют» група А – до 6 років;
«Дебют» група В – 7-9 років;
І категорія – 10-12 років;
ІІ категорія – 13-15 років;
ІІІ категорія – 16-18 років;
ІV категорія – 19-25 років;
V категорія – від 26 років.
Ансамблі
І категорія – до 11 років;
ІІ категорія – 12-17 років;
ІІІ категорія – 18-25 років;
ІV категорія – від 26 років
V категорія – змішана.
Вік учасника визначається на день проведення Конкурсу.
Всі твори конкурсної програми виконуються напам’ять. Ансамблі можуть грати по нотах. Участь викладача у ансамблі неможлива. Участь викладача у ансамблі можлива для учасників виключно V категорії.
Зміни в заявленій програмі не допускаються.
Порядок виступів учасників визначається у кожній віковій категорії окремо.
VІІ Програмні вимоги
Ансамблі
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
Два різнохарактерних твори, один з яких українського автора або обробка української пісні.
Вікова категорія «Дебют»група А та В
Тривалість звучання програми до 5 хвилин.
Два різнохарактерних твори, один з яких українського автора або обробка української пісні.
Флейта
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір композитора-класика, один з творів на вибір:
- І. Кванц – Концерт G-dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Г. Телеман – Соната F-dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Г. Гендель – Соната e-moll (1 та 2 частини);
- Г. Гендель – Соната a-moll (1 частина);
- Г. Гендель – Соната № 3 G-dur (1 та 2 частини);
- Дж. Перголезі – Концерт G-dur (1 частина)
2. Твір українського автора, один з творів на вибір:
- Ж. Колодуб – «Ноктюрн»;
- Ж. Колодуб – «Поема»;
- А. Верховинець – «Елегія для флейти з фортепіано»;
- М. Лисенко – «Фантазія»;
- А. Муха – «Лісова легенда».
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- Й. С. Бах – Соната №5 e-moll (1 частиниа);
- К. Стаміц – Концерт G-dur (1 частина);
- В. Моцарт – Концерт D-dur (1 частина);
- Ф. Пуленк – Соната (1 частина);
- С. Шамінад – Концертіно;
- К. Райнеке Концерт D-dur (1 частина)
2. Твір українського автора.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- А. Пепілу –«Балада»;
- Д. Енеску – «Кантабіле та престо»;
- А. Оннегер – «Танок кози»;
- Г. Форе – «Фантазія»;
- Ф. Гобер – «Ноктюрн та Аллегро скерцандо»
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- А. Дютійє – Сонатина;
- Д. Мійо – Соната;
- Ф. Пуленк – Соната;
- Е. Боцца – «Агрестид»;
- А. Казелла – «Сиціліана та бурлеска»
2. Твір українського автора
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- Й. С. Бах – Партита a-moll (1 та 2 частини або 3 та 4 частини);
- В. Моцарт – Концерт G-dur (1 частина);
-
- Ж. Ібер – Концерт (1 частина);
- А. Жоліве – Концерт (3 та 4 частини);
- К. Нільсен – Концерт (1 частина)
2. Віртуозний твір.
Гобой
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Т. Альбіноні – будь-який концерт за вибором учасника (1, або 2 та 3 частини);
- А. Вівальді – будь-який концерт за вибором (1, або 2 та 3 частини);
- А. Марчелло – Концерт d-moll (1, або 2 та 3 частини);
2. Твір українського автора, один з творів( на вибір):
- М. Лисенко – «Елегія» fis- moll;
- Л. Шукайло – «Капріччіо»;
- М. Лисенко – «Романс».
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- Й. Гайдн – Концерт С-Dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Г. Ф. Гендель – Соната c-moll (1 та 2 частини);
- Й. Гуммель – Адажіо та тема з варіаціями F – Dur;
- А. Лебрун – Концерт №1 (1 частина, або 2та 3 частини.)
- Д. Чимароза – Концерт c-moll (1 та 2 чистини, або 3 та 4 частини);
2. Твір українського автора, один з творів ( на вибір)
- Ж. Колдуб – «Концертино»;
- А. Кос-Анатольский – «Романс»;
- В. Золотухін – «Сільські вечорниці»;
- Л. Колодуб – «Українські витинанки»;
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Б. Бріттен - 2 частини з циклу «Шість метаморфоз по Овідію» за вибором учасника.
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- П. Хіндеміт – Соната (1 та 2 частини);
- К.Сен-Санс – Соната (2 та 3 частини);
- Ф.Пуленк – Соната (1 та 2 частини)
2. Твір українського автора
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- В.А. Моцарт – Концерт С -Dur (1 частина, з каденцією);
- В. А. Моцарт – Концерт F – Dur (по квартету) (1 частина, або 2 та 3 частини);
- К. Краммарж – Концерт F – Dur ор. 52 (1 частина);
2. Віртуозний твір один з творів на вибір:
- Е. Бозза – «Conte pastorale»;
- А. Паскуллі – «La Favorita»;
- Я. Каллівода – «Концертіно» F –Dur (1, або 2 та 3 частини);
- Т. Лальє – «Венеціанський карнавал».
Кларнет
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір композитора класика, один з творів на вибір:
- К. Стаміц – Концерт № 3 B-dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- К. Стаміц – Концерт № 4 B-dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Ф. Крамарж (Кроммер) – Концерт Es-dur (1 частина,
або 2 та 3 частини);
- Є. Макаров – Варіації на народну тему;
- К. Вебер – Концертино;
- К. Вебер – Варіації.
2. Один з творів на вибір:
- Р. Глієр – «Романс»;
- М. Лисенко – «Елегія» (a-moll);
- М. Лисенко – «Елегія» (h-moll);
- Л. Спасокукоцький – «Пісня»;
- Г. Компанєєць – «Музичний момент»;
- Ю. Щуровський – «Романс»;
- Н. Раков – «Вокаліз».
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- К. Вебер – Концерт № 1 (1 частина, або 2 та 3 частини);
- С. Василенко – Концерт (1 частина, або 2 та 3 частини);
- К. Курпінський – Концерт (1 частина.)
2. Твір українського автора.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- А. Блох – «Деннеріана»;
- Е. Бозза – «Кларібель»;
- Е. Бозза – «Італійська фантазія»;
- А. Мессаже – «Конкурсне соло».
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Й. Брамс – Соната № 1 (1 частина);
- Й. Брамс – Соната № 2 (1 частина);
- К. Сен-Санс – Соната (3 та 4 частини);
- Ф. Пуленк – Соната (1, або 2 та 3 частини)
2. Твір українського автора
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 20 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- В.А. Моцарт – Концерт (1 частина, кларнет in A);
- К. Вебер – Концерт № 2 (1 частина);
- Л. Шпор – Концерт № 1 (1 частина);
- Л. Шпор – Концерт № 2 (1 частина);
- Л. Шпор – Концерт № 3 (1 частина);
- Л. Шпор – Концерт № 4 (1 частина);
2. Один з творів на вибір:
- Е. Бозза – «Буколіка»;
- Е. Бозза – «Каприс імпровізація»;
- І. Оленчик – «20 Каприсів для кларнета соло», один каприс за вибором учасника;
- К. Дебюссі – «Рапсодія».
Фагот
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- В. Моцарт – Соната e-moll (1 частина);
- В. Моцарт – Соната G-dur (1 частина);
- Б. Марчелло – Соната e-moll (1 та 2 частини)
2. Один з творів на вибір:
- І. С. Бах – «Арія»;
- Г. Гендель – «Арія»;
- А. Аренський – «Сумна пісня»;
- Л. Мільде – «Анданте».
3. Твір українського композитора:
- Д. Коломієць – «Скерцо»;
- К. Домінчен – «Скерцо»;
- О. Яковчук – «Старовинна англійська сюїта».
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. А. Вівальді – один з концертів на вибір учасника;
2. А. Тансман – «Сонатина».
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. К.Вебер – «Угорська фантазія»;
2. Твір українського композитора.
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. К.Сен-Санс – Соната;
2. Один з творів на вибір:
- М. А. Римський–Корсаков – «Політ джмеля»;
- І. Костлан – Етюд №3.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір українського композитора;
2. В. Моцарт – Концерт B-dur (1 частина, або 2 та 3 частини)
Саксофон
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Ж. Сенжеле – «Концертіно»;
- В. Моцарт – «Турецьке рондо»;
- Е. Гріг – «Танок Анітри»;
- П. Ітьюрральд – «Чардаш»;
- Ф. Демілак – «Сіціліана і тарантела»;
- А. Пьяццолла – «Спогади про Нью Йорк».
2. Один з творів на вибір:
- Є.Бозза -- "Арія";
- Р.Г ліер – «Романс»;
- Ю.Щуровський – «Романс».
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- А. Крестон – Соната (2 та 3 частини);
- В. Мійо – Сюїта «Скарамуш» (2-а та 3-я частини)
2. Твір українського автора.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Ж. Демерсман – «Фантазія»;
- П. Моріс – «Картини Провансу» (4 та 5 частини)
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Р. Бутрі – «Дивертисмент»;
- П. М. Дюбуа – «Дивертисмент»;
- Ж. Ібер – «Камерне концертино».
2. Твір українського автора
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Т. Юшіматсу – Соната «Пухнаста пташка»;
- А. Дезенкло – «Прелюдія, каденція, фінал».
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
Валторна
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- В. Моцарт – Концерт № 1 Es-dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Й. Шкроуп – Концерт (1 частина);
- Б. Марчелло – Соната Es-dur (1 та 2 частини, або 3 та 4 частини);
- Л. Керубіні – Соната F-dur (1 частина).
2. Один з творів на вибір:
- Р. Глієр – «Ноктюрн»;
- М. Лисенко – «Елегія» (f-moll).
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів (на вибір):
- В. Моцарт – Концерт № 2 Es-dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- В. Моцарт – Концерт № 3 (1 частина, або 2 та 3 частини);
- В. Моцарт – Концертне рондо;
- Л. Бетховен – Соната Es-dur (1 частина).
2. Твір українського автора.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- А. Скрябін – «Романс»;
- К. Сен-Санс – «Концертна п’єса» (1-а частина);
- К. Лоренс – «Елегія».
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів (на вибір):
- В.А. Моцарт – Концерт № 4 (1 частина);
- Й. Гайдн – Концерт № 1 (1 частина);
- О. Гедіке – Концерт (1 частина);
- П. Хіндеміт – Соната (1 частина).
2. Твір українського автора
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Ф. Штраус – Концерт № 1 (1 частина);
- Ф. Штраус – Концерт № 2 (1 частина);
- Р. Глієр – Концерт для валторни з оркестром (1 частина).
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
Труба
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- Т. Альбіноні – Концер Es-dur (1 та 2 частини, або 2 та 4 частини);
- М. Бердиєв – Концерт №3;
- В. Щолоков – Концерт №3;
- Л. Коган – Концерт №1.
2. Один з творів на вибір:
- М. Лисенко – «Елегія», f-moll;
- Б. Лятошинський – «Мелодія»;
- Р. Свірський – «Ноктюрн».
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Т. Альбіноні – Концерт С-dur (1 та 2 частини, або 2 та 4 частини);
- Й. Гуммель – Концерт (1 частина).
2. Твір українського автора.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Я. Неруда – Концерт (1 частина);
- О. Бьоме – Концерт(1 частина);
- Ж. Бара – «Анданте та скерцо»;
- П. Балдассарі – Соната.
2. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- Й. Гайдн – Концерт (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Я. Неруда – Концерт (2 та 3 частини);
- Й. Гуммель – Концерт (2 та 3 частини);
- С. Василенко – Концерт (1 частина, або 2 та 3 частини).
2. Твір українського автора:
- В. Гомоляка – Концерт для труби з оркестром;
- М. Бердиєв – «Поема»;
- Ж. Колодуб –«Ліричне інтермецо»;
- Р. Свірський – «Ноктюрн».
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Твір великої форми, один з творів на вибір:
- В. Пескін – Концерт №2;
- О. Бьоме – Концерт (2 та 3 частини);
- А. Гедике – Концерт.
2. Віртуозний твір, один з творів (на вибір):
- Ж. Арбан – «Венеціанський карнавал»;
- М. Бердиєв – «Триптих» (ІІІ частина «Скерцо»);
- Дж. Енеску – «Легенда»;
- О. Бьоме – «Тарантела».
Тромбон
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Р. Пакке – Концерт № 1 (для тромбона з оркестром);
- І. Гальярд – Соната B-dur (1 частина, або 2 та 3 частини);
- В. Блажевич – Концерт № 4 (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Б. Дваріонас – Тема з варіаціями.
- Один з творів на вибір:
- Б. Лятошинський – «Мелодія»;
- С. Василенко – «Українська пісня»
- М. Лисенко – «Елегія» f-moll;
- М. Жербін – «Вокаліз».
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Ф. Грефе – Концерт для тромбону з оркестром (1 частина,
або 2 та 3 частини);
- Й. Новаковський – «Концертіно»;
- М. А. Римський-Корсаков – Концерт для тромбону та духового оркестру (1 частина, або 2 та 3 частини, каденція оригіналу)
- Е.Рейхе – Концерт № 1 (1 частина, або 2 та 3 частини);
- В. Блажевич – Концерт № 2 (1 частина, або 2 та 3 частини).
2. Твір українського автора.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- К. Вебер – «Романс»;
- А. Йоргенсен – «Романс»;
- К. Сєроцкий – Сонатина;
- П. Дюбуа – «Кортеж»;
- Е. Бозза – «В стилі Баха»;
- А. Гільман – «Симфонічна п’єса».
2. Один з творів на вибір:
- Ж. –М. Дефей – «В манері Баха»;
- Ж. –М. Дефей – «В манері Шумана»;
- Ж. –М. Дефей – «В манері Вівальді»;
- К. Дімітреску – «Селянський танок»;
- Д. Фьодов – «Молдавське капріччіо».
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- А. Вівальді – Соната для віолончелі та фортепіано № 5 e-moll RV 40, перекладення для тромбону та фортепіано (1 частина);
- А. Вівальді – Соната для віолончелі та фортепіано № 6 b-moll RV 46, перекладення для тромбону та фортепіано (1 частина);
- Ж. Кастереде – Соната (1 частина);
- А. Томазі – Концерт для тромбона з оркестром (1 частина);
- Д. Мійо – «Зимове концертіно»;
- М. Спісак – Концертино.
2. Твір українського автора.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Ф. Давід – Концертіно op. 4 Es-dur, каденція згідно оригіналу
(1 частина, або 2 та 3 частини);
- Л. Грьондаль – Концерт для тромбону та фортепіано(1 частин,
або 2 та 3 частини);
- Н. Рота – Концерт (1 частина, або 2 та 3 частини);
- А. Нестеров – Концерт.
2. Один з творів на вибір:
- Е. Креспо – «Імпровізація»;
- М. Арнольд – «Фантазія»;
- Е. Кук – «Болівар»;
- Ж. Б. Сенайє – «Allegro spiritoso».
Баритон /Еуфоніум/
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Кантилена.
2. Віртуозний твір.
3. Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Крупна форма, один з творів на вибір:
- Б. Анісімов – Концертний етюд;
- Дж. Курноу – Фантазія для еуфоніума;
- В. Блажевич – Концертний ескіз № 5;
- І. Леонов – Концертний етюд .
2. Один з творів на вибір:
- Б. Лятошинський – «Мелодія»;
- П.Сокальський – «Елегія»;
- М. Скорик – «Мелодія»;
- М. Жербін – «Вокаліз»
- М. Лисенко – «Романс».
3. Віртуозний твір за вибором учасника.
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Крупна форма, один з творів на вибір:
- Г. Гендель - Концерт (f-moll) (1- 2 або 3-4 частини);
- Й. Новаковський – Концертино;
- І. Х. Бах – Концерт І ч.;
- Ф. Шуберт – «Allegro gracioso»;
- К.Сен-Санс – «Концетна п’єса».
2. Твір українського автора
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один творів на вибір:
- В. Блажевич – «Скерцо»;
- Дж. де Лука – «Чудовий Колорадо»;
- А. Йоргенсен – «Романс»;
- К. Сєроцкий – «Сонатина» І ч.;
- А. Гільман – «Симфонічна п’єса».
2. Один з творів на вибір:
- Ж. –М. Дефей – «В манері Баха»;
- Ж. –М. Дефей – «В манері Шумана»;
- Ж. –М. Дефей – «В манері Вівальді»;
- В. Монті – «Чардаш».
ІV - V вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Крупна форма, один з творів на вибір:
- Дж. Курноу – Рапсодія для еуфоніума
- Г. Кларк – «Дебютант»;
- Е. Кук – «Болівар»;
- Ф. Спарк – «Пантоміма»
2. Твір українського автора
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Крупна форма, один з творів на вибір:
- Філіп Спарк – Фантазія;
- Ед. Боккаларі – «Фантазія - концерт»;
- Ф. Шуберт – Соната для арпеджіоне;
- М. Глінка – Незакінчена соната, І ч.
2. Один з творів на вибір:
- О. Бьоме – «Неаполітанська тарантела»;
- К. Сен-Санс – «Allegro apassionato»;
- Д. Гіллінгем – Концерт, І ч.;
- Ж. Б. Сенайє – «Allegro spiritoso»;
Туба
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
- Кантилена;
- Віртуозний твір;
- Твір українського автора.
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Б. Марчелло Соната № 1 фа мажор для віолончелі та basso continue
(1 та 2 частини, або 3 та 4 частини);
- І. Гальярд – Соната №3 F-dur (1, або 2 та 3 частини);
- І. Гальярд Соната № 5 ( 1 та 2 частини, або 3 та 4 частини);
- Б. Коген – «Романс та скерцо»;
- А. Вівальді Соната фа мінор ( 1 та 2 частини, або 3 та 4 частини).
2. Один з творів на вибір:
- Б. Лятошинський – «Мелодія»;
- С. Василенко – «Українська пісня»;
- М. Лисенко – «Елегія» f-moll;
- М. Жербін – «Вокаліз».
3. Один з творів на вибір:
- Л. Колодуб – «Гумористична кадриль»;
- Герберт Л. Кларк – «З берегів Могутнього Тихого океану».
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Ф. Давід – Концертино;
- Б. Фоконьє – «П’єса для туби та фортепіано № 1»;
- Е. Бозза – «В стилі Баха»;
- А. Лебедев – Концерт № 1 для туби з оркестром.
2. Твір українського автора:
- Л. Колодуб – «Епічне концертино»;
- М. Денисенко – «Щедрівка».
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Д. Хеддед – Сюїта для туби з оркестром;
- Е. Грегсон – Концерт для туби (1, або 2 та 3 частини);
- Я. Кутцир – Сонатина для туби;
- А. Лебедєв – «Концертне алегро»;
- Е. Бозза – «Прелюдія та алегро»;
- Е. Бозза – «Алегро та фінал»;
2. Один з творів на вибір:
- К. Дімітреску – «Селянський танок»;
- Д. Фьодов – «Молдавське капріччіо»
- Кротов-Блажевич – Концертний етюд;
- Е. Кук – «Болівар»
ІV– V вікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 1 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- Т. Стевенс – Варіації в стародавньому стилі;
- А. Капорале – Соната;
- А. Вівальді – Концерт для 2-х скрипок з оркестром (1 частина) перекладення В. Венгловського;
- Г. Гендель Соната №6 перекладення для туби та фортепіано
Р. Моріса
2. Один з творів на вибір:
- В. Рунчак – «Homo Ludens VIII для туби» (три частини);
- Р. Спільман – «Чотири грецькі прелюдії»;
- К. Пендерецький – Каприччіо.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Один з творів на вибір:
- В. Вільямс – Концерт (1 частина, або 2 та 3 частини);
- Дж. Пауер –«Тубанета для туби та фортепіано»;
- Карл-Хайнц Копер – «Туба-Табу»;
- П. Хіндеміт – Соната для туби;
- А. Лебедєв – Концерт № 2 для туби з оркестром;
- Я. Кутцир – Концертино для туби зі струнним оркестром.
2. Один з творів на вибір:
- Ж. Коціер – «Allegro maestoso»;
- Г. Пейнпер – «Концертна п’єса»;
- Ж. Арбан – «Венеціанський карнавал»;
- Г. Ільвер Експромт – «Безстрашні соколи».
Ударні інструменти
І вікова категорія
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Ксилофон – твір за вибором конкурсанта.
2. Ксилофон (або дзвіночки) – твір українського автора або обробка української пісні;
3. Малий барабан –один з творів на вибір:
- Д. Палієв – «Марш»;
- Д. Палієв – «На хорото»;
- Д. Палієв – «Маленький том»;
- О. Глазунов – «Вихід сарацин» з балету «Раймонда».
ІІ вікова категорія
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Ксилофон – один з творів на вибір:
- У. Дакен – «Зозуля»;
- А. Вівальді – Концерт G-dur (1-а частина);
- Й. С. Бах – Концерт a-moll (1-а частина);
- Н.Паганіні – «Moto Perpetuo» Концерт-Аллегро C-Dur.
2. Ксилофон або дзвіночки – твір українського автора або обробка української пісні;
3. Малий барабан – один з творів на вибір:
- Р. Аніко, С.Бодо, І. Пассерон – «Маленькі п'єси» №1;
- Д. Палієв – Етюд № 6;
- Д. Палієв – Етюд № 9;
- Д. Палієв – Етюд № 10
ІІІ вікова категорія
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Ксилофон – один з творів на вибір:
- П. Чайковський – «Вальс-скерцо»;
- П. Крестон – Концертино (1 або 3 частина).
2. Твір українського автора або обробка української пісні;
3. Вібрафон – один з творів на вибір:
- Л. В. Бетховен – «Адажіо»;
- Й. Гайдн – «Дивертисмент D-dur»;
- Є. Подгайц – «Рондо»;
- Б. Моленхоф – «Травнева квітка».
4. Малий барабан – один з творів на вибір:
- Ч. Вілкоксон – «Rhythmania»;
- Дж. Пратт – «Троянський кінь»;
- А. Каппио – «The Charger» (Обойма);
- М. Маркович – «Торнадо».
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 12 хвилин.
1. Ксилофон – віртуозний твір великої форми;
2. Вібрафон – Один з вказаних творів:
- M. Glentworth – «Broken Silense»;
- G. Lecointe – «Voyage»;
- N. Zivkovic – «Suomineito»;
- М. Глентворс – «Новий блюз Джильберту»;
- А. Пушкарьов/П.Чайковський – «Мазурка»
3. Малий барабан:
Віртуозний твір з єлементами рудіментальної техніки за вибором учасника.
ІV-Vвікові категорії
І тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Маримба:
Й.С.Бах – Одна п’єса з Сюїт для віолончелі (у перекладі)
2. Твір українського автора або обробка української пісні;
3. Вібрафон:
- М. Глентворс – «Sunbell»;
- Chris Stock – «Jupiters Dance»;
- Chick Korea – «Cristal silence»;
- Н. Росауро – «Bem-vindo».
4. Малийбарабан:
Віртуозний твір з єлементами рудіментальної техніки за вибором учасника.
ІІ тур
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
1. Маримба:
Віртуозний твір великої форми
2. Твір українського автора або обробка української пісні;
3. Вібрафон:
Віртуозний твір у джазовому стилі за вибором учасника;
4. Перкуссія або Малий барабан:
Віртуозний твір з елементами рудіментальної техніки за вибором учасника
Ансамблі
Молодша та старша групи
Тривалість звучання програми до 15 хвилин.
Два різнохарактерних твори, один з яких українського автора або обробка української пісні.
VІІІ Форма заявки-анкети
Увага!!! Заявка-анкета на участь заповнюється учасником Конкурсу он-лайн з власного Google-акаунту!
До електронної завки-анкети прикріплюються:
- кольорова фотографія учасника в електронному вигляді у форматі JPEG з вказаним прізвищем;
- копія свідоцтва про народження учасника Конкурсу;
- квитанція про сплату внеску за участь у Конкурсі.
Подання заявки на участь у Конкурсі підтверджує згоду учасника з умовами Конкурсу, а також на обробку його персональних даних з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».
Контактні телефони для довідок: 044 279-79-07; факс (044) 279-64-34 Ія Дмитрівна Борецька;
067-657-14-12 Любов Володимирівна Ричихіна.
Конкурс відбудеться 21-23 березня 2019 року.
Наголошуємо, що останній день оплати квитанції – 12 лютого 2019 року!!!
Прийом заявок до 15 лютого 2019 року.
Форма заявки-анкети за посиланням: тут.
Також надається альтернативна форма заявки, яка надсилається на електронну адресу конкурсу: [email protected]
Заявка на участь у Всеукраїнському конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах пам’яті Миколи Тимохи
Номінація_________________________ Категорія _________________________
Прізвище учасника ________________________________________________
Ім'я ____________________ По-батькові
Дата народження (число, місяць, рік) ___________________________________
Домашня адреса _____________________________________________________
______________________________________________________________
Телефон _________________ E-mail
Назва учбового закладу, в якому навчається учасник ________________________
______________________________________________________________
(адреса, телефон, Е-mail)
П.І.Б. викладача __________________________________________________
П.І.Б. концертмейстера_____________________________________________
Конкурсна програма першого туру (композитор, назва твору, тональність, хронометраж):
1. _____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
Конкурсна програма другого туру (композитор, назва твору, тональність, хронометраж):
1. _____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
З умовами участі в конкурсі ознайомлений(а) і з ними згоден(а):
Учасник______________________________ /________________________ /
(дата)
Всі графи заявки є обов'язковими для заповнення.
* Фото і коротку біографію надсилати разом з «Заявкою учасника» конкурсу
Реквізити:
Платник: Прізвище Ім’я по Батькові (назва колективу)
Отримувач: Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів
код ЄДРПОУ: 38567715
Сума: 700 грн. |
рахунок: 31554246184923
МФО банку: 820019
Банк: ГУ ДКСУ у м. Києві
Призначення платежу: За участь (Прізвище Ім’я учасника (назва колективу) у Всеукраїнському конкурсі виконавців на духових та ударних інструментах пам'яті Миколи Тимохи.