Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Комунальний заклад «Центр художньої та технічної творчості «Печерськ»

Опубліковано 13 травня 2024 року о 16:39


Адреса

м. Київ, вул. Князів Острозьких, 3

Телефон

(044) 280-07-92

Е-mail

[email protected]

Посилання на веб-сайт, веб-сторінку

Немає власногго веб-сайту

Посилання на соцмережі

https://www.facebook.com/pages/Центр-художньої-та-технічної-творчості-Печерськ/584709751966356

Керівник 

Юлія ПЕТРЕНКО

Розклад роботи

Понеділок – неділя: 10:00-20:30,

обідня перерва: 13:00-14:00.

Фізична доступність для людей з інвалідністю та маломобільних груп

Поліпшена доступність до Центру «Печерськ»

Коротка історична довідка

Комунальний заклад «Центр художньої та технічної творчості «Печерськ» є одним з найстаріших клубних закладів України. Він веде свою історію з кінця 19 століття, коли на київському заводі «Арсенал» були створені гуртки для творчого та культурного розвитку робітників і членів їх сімей.

В 1920 році різножанрові гуртки були об’єднані у профспілковий клуб заводу «Арсенал» з адміністративним і творчим персоналом, для діяльності якого були надані окремі приміщення на території заводу, а в 1946 році заводський клуб отримав постійне приміщення по вул. Московська, 3, яке було відбудовано арсенальцями і до якого в 1957 році приєдналось нове приміщення з актовим залом, репетиційними кімнатами, збудоване на власні кошти арсенальців.

В 2000 році, в період економічної кризи, для збереження культурно-соціальної сфери «Будинок культури «Арсенал» було передано у комунальну власність громади Печерського району за умови подальшого обслуговування робітників заводу «Арсенал» і забороною перепрофілювання закладу.

Відповідно до рішення Київради від 27.02.2003 № 316/476 Будинок культури "Арсенал" було перейменовано в Комунальний заклад «Центр художньої та технічної творчості «Печерськ».

В 2009 році рішенням Київської міської ради від 11.09.2009 № 1034 «Центр художньої та технічної творчості «Печерськ» передано до комунальної громади м. Києва як цілісний майновий комплекс з підпорядкування Департаменту культури (головному управлінню культури) виконавчого органу КМР (КМДА).

Як історична споруда, де працювали відомі діячі культури України, клубний заклад занесено:

 • до Державного реєстру нерухомих пам’яток архітектури міського значення (наказ Міністра культури від 15.04.2008 № 451/1-16-08);
 • до Переліку об’єктів культурної спадщини м. Києва за видом «Історія» (наказ Управління охорони пам’яток від 30.12.1996 №141);
 • до Зводу пам’яток історії та культури України.

Більш ніж сторічна історія клубного закладу пов’язана з іменами видатних митців України, які в різні роки керували художніми колективами, надавали шефську допомогу, виходили на сцену разом з самодіяльними акторами. Це народні артисти – Амвросій Бучма, Марія Литвиненко-Вольгемут, Наталія Ужвій, Гнат Юра, Поліна Нятко, Олександр Загребельний, Ірина Молостова, Ігор Шамо, Яків Цигляр, Павло Муравський.

З лав художньої самодіяльності закладу вийшли народні артисти Ірина Масленнікова, Костянтин Лаптєв, Євгенія Петрова, заслужені артисти Борис Брондуков, Василь Петриківський, Олександра Юровська, Євген Черних, Вікторія Красовська. Загалом більш 2000 учасників аматорських колективів стали професійними акторами, співаками, музикантами, артистами цирку.

Центр творчості «Печерськ» є базою для проходження практики студентів Київського національного університету культури і мистецтв з вокально-хорового мистецтва та методичної бази Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень в театральному жанрі.

На сьогодні Центр «Печерськ» є єдиним закладом клубного типу в Печерському районі, який забезпечує умови для заняття аматорською творчою діяльністю, розвитку, популяризації та збереження традиційної культури, задоволення культурних потреб різно-вікових категорій населення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux