Головна  →  Заклади культури  →  Бібліотеки  →  Публічна бібліотека ім. Лесі Українки

Публічна бібліотека імені Лесі Українки

для дорослих м. Києва

04050, м. Київ, Шевченківський район, вул. Тургенєвська, 83-85

http://lukl.kiev.ua/info/, lubibl@ukr.net

 

Історична довідка

Державна масова бібліотека імені Лесі Українки м. Києва заснована в 1944 році.

25 лютого 1971 року в день 100-річчя від дня народження Лесі Українки бібліотека урочисто відкрилась у приміщенні по вулиці Тургенєвська, 83-85.

3 січня 1974 року на її базі вперше в Києві поставлено експеримент по централізації мережі державних масових бібліотек Шевченківського району.

У грудні 1979 року бібліотеку реорганізовано в Центральну міську, а в лютому 1998 року перейменовано в Публічну бібліотеку імені Лесі Українки для дорослих м. Києва. Спеціалізовані відділи бібліотеки працюють у восьми приміщеннях у різних районах міста.

Бібліотека забезпечує централізоване комплектування та каталогізацію документів 90-а публічних бібліотек міста.

З 1992 року на фонди інформаційних ресурсів публічних бібліотек для дорослих міста Києва ведеться зведений електронний каталог, розміщений на сайті бібліотеки (http://lucl.kiev.ua).

Щоденно сайт бібліотеки відвідують користувачі з усіх куточків світу. До їх послуг – електронна бібліотека on-line, у складі якої  тексти  рідкісних та раритетних видань про Київ, творча спадщина Лесі Українки,  унікальні книги із колекції Сержа Лифаря, видання з питань духовності та моралі, науково-популярні книги різної тематики, колекція світової класичної музики, аудіоантологія української поезії, твори художньої літератури.

Сьогодні бібліотека пропонує для користувачів безоплатні інформаційно-довідкові послуги:

•              доступ до фондів інформаційних ресурсів;

•              доступ до законодавчої бази «Ліга: Закон»;

•              консультативну допомогу бібліографа та складання бібліографічних списків літератури за тематикою запиту користувача, в т.ч. і в режимі on-line (служба «Віртуальна довідка»);

•              доступ до світових інформаційних ресурсів через мережу Інтернет, а також можливість працювати в мережі WI-FI зі своїми портативними пристроями;

•              читання в електронному форматі, користування електронними читанками (PocketBook);

•              використання в читальних залах бібліотеки документів, отриманих в тимчасове користування з фондів інших бібліотек по міжбібліотечному абонементу;

•              курси навчання людей старшого віку основам пошуку інформації у мережі Інтернет;

•              доставка замовлених видань додому (людям з обмеженими фізичними можливостями);

•              отримання інформації про нові надходження документів до бібліотеки.

Бібліотека ввійшла в мережу пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади (ПДГ).

 

Публічна бібліотека імені Лесі Українки відіграє  важливу роль у духовному житті столиці України, у розвитку культурних традицій міста, збереженні історичних цінностей, забезпеченні доступності до них усіх верств населення, виконує високу просвітницьку місію.

Разом з Департаментом культури Київської міської державної адміністрації бібліотека активно працює над реалізацією міських програм розвитку бібліотечної справи.

Колектив бібліотеки робить усе можливе для того, щоб надати киянам такий рівень послуг, який їм потрібен і на який вони заслуговують.

Директор Романюк Ольга Іванівна

Приймальня: тел./факс 482-13-34

 ЯК НАС ЗНАЙТИ

 Проїзд тролейбусами № 16, № 18  до зупинки «Полтавська» від 

станцій метро «Лук’янівська» чи «Майдан Незалежності».

Версiя для друку

ujkjc