Головна  →  Заклади культури  →  Парки культури  →  Парк культури і відпочинку “Гідропарк”

Парк культури та відпочинку «ГІДРОПАРК»

02660, м. Київ, острів Передмістна Слобідка, 1;

e-mail: advokat_nechas@ukr.net

Історична довідка

   Гідропарк у Києві - одне з найулюбленіших місць літнього відпочинку городян і гостей міста. У холодну пору року парк ніби засинає, щоб до початку літнього сезону порадувати відпочиваючих чистими і доглянутими пляжами, нічними клубами, дискотеками і багатим вибором розваг на будь-який смак. В будь-який час року Гідропарк приваблює велику кількість киян та гостей міста своєю надзвичайністю.  Весною чи, коли талі води переповнюють русло Дніпра і дерева парку розділяють з річкою бурхливий тягар паводку, набираються свіжих сил та світяться першою зеленню.  Або восени в прекрасну пору року, коли обкутаний павутиною бабиного літа, Гідропарк покривається багрянцем, а його алеї наповнюються тишею та таємницею. Узимку його територія наповнюється лижниками та саночниками, відвідувачами, які люблять прогулюватися на свіжому морозному повітрі.  А особливо чарівна ця зона відпочинку літом. Водяна гладь Дніпра, стародавній Труханів острів і Передмістна слобідка, на якій розкинувся сучасний Гідропарк, ще 100-150 років тому вабили до себе аматорів відпочити й розважитися так само, як і зараз. Привертали не тільки зеленню й водою, але й своїми розважально-гастрономічними закладами. А особливо манила самотність цих романтичних куточків, де можна було вкритися від шуму міських громадських місць і допитливих очей.

            Про велику популярність Гідропарку у киян і гостей міста говорить така цифра – у вихідні дні його відвідує до 150 тисяч чоловік. Київський Гідропарк увібрав у себе колорити багатьох курортів світу - починаючи з вітчизняного Бердянська й закінчуючи як мінімум Єгиптом. Тут є усе. Пляжі, молодіжні й немолодіжні, платні й безкоштовні. Спортивні розваги: безкоштовні тренувальні спорудження на свіжому повітрі, і платні спорткомплекси, дешевий банжо-джампинг, катання на конях і таке інше.  Дуже багато відпочиваючих на спортивних майданчиках парку. Узимку й улітку активні аматори спорту, вихідні дні проводять із користю для життя на спортивних майданчиках Гідропарку. Крім не потребуючих особливої популяризації видів спорту начебто тенісу, волейболу й бадмінтону, тут надається чи не єдина можливість зіграти в стародавню гру городки, з недавнього часу, що стала майже екзотичною забавою. У 1985 році на території парку було побудовано спортивні майданчики  міжнародного рівня з городкового спорту. За 23 роки було проведено чимало змагань різного рівня.  Так само існують безкоштовні майданчики настільного тенісу, для пенсіонерів і ветеранів ВВВ.

     Через парк проходить Святошинсько-Броварська лінія київського метрополітену. Стрімкі  блакитні поїзди метрополітену, які перетинають один із мостів, з`єднають центр міста з Лівобережжям,  зупиняються на платформі, по обидві сторони якої розкинулася потопаюча в зелені дерев і чагарників, оповита багатоликим килимом квітів, територія парку. Відвідувачі, а за рік їх буває більше 4- х мільйонів, потрапляють у тишу алей, які ведуть до пляжів і човновим станціям, спортивним комплексам. Загальна площа Гідропарку, розбитого на острові Передмостова слобідка, 172 гектара. Його історія, нерозривно зв`язана з історією міста, іде в давню давнину.

          До революції на Передмостовій слобідці мешкали селяни й робітники. З початку весни й до глибокої осені, у вихідні й святкові дні, у слобідку прибувало до 10 тисяч відпочиваючих. Після, життя на острові різко змінилася. Тут відчиняються освітні заклади, з`являються нові вулиці. Уже в той час острів став самим улюбленим місцем відпочинку киян. Пляжі покриті золотим піском, спортивно-тренувальні бази - усе це приваблювало сюди у вихідні й святкові дні городян.  Але ось почалася Велика Вітчизняна війна. Населення слобідки було вигнано, а селище спалене вщент восени 1941 року. Такий кінець історії Передмостової слобідки.  У післявоєнні роки, було ухвалене рішення заборонити яке-небудь будівництво на цьому місці. Таким чином, зелене багатство острова, його багаточисельні заповітні куточки, пляжі - усе це було відведено під зону відпочинку в Києві.

           Парк культури й відпочинку "Гідропарк" офіційно було відкрито 1 квітня 1973 року. Над його створенням працювало багато організацій проектувальників і будівельників. Слід зазначити, що будівельні роботи не закінчуються й понині. У планах КГА намічене створення й відкриття океанаріуму та аквапарку.     

           Велика культурно-масова програма здійснювана адміністрацією парку. Театралізовані свята й народні гуляння: масляна, 9 травня, Водохрещення і т.д.

          Незважаючи на пори року які постійно змінюються. Гідропарк будучи самим чудовим місцем для розваг та відпочинку у будь-яку пору,дарує відвідувачам радість. Той, хто хоч один разок побував на острові Передмістна слобідка,  прийде ще не один раз, у цей дуже гарний парк відпочинку й культури.

    В.о.  директора Нечас Олександр Вікторович

Контактний тел. (093) 251-77-77.

 ЯК НАС ЗНАЙТИ

    станція метро «Гідропарк»

Версiя для друку

ujkjc