Головна  →  Заклади культури  →  Музеї  →  Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

01015, м. Київ, Печерський район, вул. Лаврська, 9, корп. 2

www.mundm.kiev.ua, e-mail: musukrndm@kv.ukrtel.net

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва – один з найбільших художніх музеїв України. Розташований він на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Колекція музею була започаткована у 1899 р. і сьогодні складає понад 79 тис. творів традиційного  народного та професійного декоративного мистецтва України від ХV ст. до наших днів. Це різноманітні за матеріалом, формою, декоруванням і призначенням предмети домашнього вжитку, перетворені руками талановитих майстрів у високохудожні мистецькі твори. Всі вони мають яскраво визначені регіональні відмінності.

В експозиції музею представлені всі  види народного мистецтва України: килимарство, ткацтво, вибійка, вишивка, кераміка, різьблення та розпис по дереву, художня обробка шкіри, рогу та металу, скло, фарфор, писанкарство, народний живопис та іконопис.

Гордістю та окрасою колекції є комплекси українського народного вбрання ХІХ – поч. ХХ ст. всіх регіонів України, де в єдиному художньому ансамблі поєдналися мистецтво крою, ткання, вишивки, аплікації, вибійки, плетіння, обробки шкіри та металу. Привертають увагу традиційні жіночі прикраси: дукачі, коралі, венеціанське намисто, вироби з бісеру.

Раритетами музейної збірки є дерев’яний різьблений хрест у срібній оправі 1576 р., глиняні кахлі ХV–ХVІІІ ст., козацькі люльки та порохівниці ХVІІІ–ХІХ ст., шовкові ткані пояси ХVІІІ ст., гаптовані золотними та срібними нитками предмети церковного шитва ХVІІІ ст., гутне скло ХVІ–ХVІІІ ст., вироби провідних порцелянових і фаянсових підприємств України ХVІІІ–ХІХ ст.

В музейній колекції представлені твори провідних художників декоративного мистецтва України ХХ – початку ХХІ століть. 

Музей володіє найбільшою в Україні збіркою творів народного художника України Марії Примаченко (1909–1997). В окремій залі експонуються живописні полотна народного художника України Катерини Білокур (1900–1961). Вони по праву вважаються перлиною музейної колекції і належать до скарбниці світового мистецтва. 

Генеральний директор Строкова Людмила Володимирівна

Приймальня: тел./факс 280-13-43 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

Автобус № 24, тролейбус № 38, зупинка «Києво-Печерська лавра»

станція метро «Арсенальна»

 

Версiя для друку

ujkjc