Головна  →  Заклади культури  →  Музеї  →  Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

01004, м.Київ, вул. Терещенківська, 15-17

www.khanenkomuseum.kiev.ua, e-mail: khanenkomuseum@ukr.net

 

Історична довідка  (Інформація)

                В одному з центральних кварталів Києва, на вул. Терещенківській, розташований Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, тривалий час знаний як Київський музей західного та східного мистецтва. Він є найбільшою скарбницею світового мистецтва в Україні, а унікальні зібрання та окремі пам'ятки забезпечили музею визнання далеко за межами країни.

Основою колекції стало приватне зібрання видатних українських меценатів кінця 19 - початку 20 століть Богдана Івановича та Варвари Николівни Ханенків. Протягом кількох десятиліть вони формували свою колекцію, яка, без сумніву, стала проявом особистого смаку власників. Богдан Іванович і Варвара Николівна належали до тієї когорти збирачів, які були захищені від сторонніх впливів. Збирали те, що відповідало їхнім поглядам і відчуттям. Вже на початку 20 століття колекція була високо поцінована в середовищі знавців і визнана кращою серед нових приватних збірок того часу. Своє враження від музею Ханенків  лишив авторитетний краєзнавець і художник Георгій Лукомський. Добре обізнаний із приватними колекціями тогочасної Росії, він стверджував: «По характеру, а также по шедеврам музей выдерживает сравнение с самыми большими коллекциями Дурново, Утеман, Олив, князя Шереметьева, княгини Шуваловой, князя Бобринского, Хитрово и Боткина. Это самая большая и самая ценная художественная коллекция на Украине».

Періодичні видання початку 20 століття засвідчують участь творів з колекції Ханенків на виставках у Києві, Петрограді та Москві, переважно благодійних. І нині Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків є свідченням видатних заслуг його засновників у колекціонерській та музейній справі.

 

Телефон екскурс бюро : 235 32 90, 288 14 50

 

Розклад роботи: середа-неділя з 10:30 до 17:30. Вихідні: понеділок, вівторок.

Каса музею працює до 17:00. У першу середу місяця каса працює до 14:00 вхід безкоштовний.

 Генеральний директор Чуєва Катерина Євгеніївна  

Приймальня: тел./факс: 235-02-06 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

Як дістатися: доїхати до ст. метро Площа Льва Толстого, потім піднятися по вул. Льва Толстого до вул. Терещенківської

 

Версiя для друку

ujkjc