Головна  →  Заклади культури  →  Музеї  →  Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»

НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИЙ МУЗЕЙ «КИЇВСЬКА ФОРТЕЦЯ»

01133, м.Київ, вул. Госпітальна, 24-А

Facebook: www.facebook.com/KyivFortress, Е-mail: fortresskiev@gmail.com

Історична довідка  (Інформація)

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» - це унікальний музейний комплекс загальною площею більше 10 га, створений на базі Госпітального укріплення Київської фортеці, який включає в себе: два музеї – «Музей Історії вітчизняної фортифікації», «Музей історії використання споруд Київської фортеці» та експозицію під відкритим небом з оборонними валами, фортечною стіною і капонірами, а також найбільший в Європі Лисогірський форт площею близько 120 га в Голосіївському районі м. Києва.

Музейні експозиції розповідають про історію фортифікації з часів     Трипільської культури до початку ХХ ст.. та про історію національних визвольних рухів в Україні.

       До уваги відвідувачів представлена цікава колекція військово-історичної     мініатюри, найбільша  в Європі колекція дореволюційної поштівки      “Наполеоніана”, унікальні печатки дивізії ім.. Батька Махна і УНР  та багато інших артефактів.

Музей відіграє значну роль в культурно-освітньому житті столиці. Він є важливим об’єктом туристичного відвідування. В 2011 році отримав диплом фіналіста акції «7 чудес України». В 2014р. музей став співзасновником двох великомасштабних фестивалів: «Міжнародного фестивалю історичного документального кіно» та фестивалю «Енергія таланту». На теренах Київської фортеці проходять також концерти, благодійні заходи, проводяться чисельні виставки, театральні вистави, конференції, тощо.

 Генеральний директор Новікова-Вигран Оксана Сергіївна

Тел.: 234-19-70, 234-29-58

Телефон екскурсбюро : 235 01 46

Щодо проведення заходів на території музею, відео- та кінозйомок телефонуйте, будь ласка, за телефоном (044) 288 23 41.

Розклад роботи: вівторок-неділя з 10:00 до 18:00, понеділок з 10:00 до 15:00

Каса музею працює з 10.00 до 17:00, у понеділок до 14.00, п’ятницю до 16.30.

Кожний перший понеділок  місяця – день відкритих дверей. 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

 

Версiя для друку

ujkjc