Головна  →  Заклади культури  →  Музеї  →  Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

 

01015, м. Київ, Печерський район, вул. Лаврська, 19

www.honchar.org.ua, e-mail: honchar_museum@ukr.net

 

Історична довідка:

Музей Івана Гончара – легендарна скарбниця, утворена звитягою однієї Людини.

Із середини 1950-х років талановитий митець Іван Макарович Гончар (1911 – 1993) в умовах протистояння тоталітарному режимові провадив титанічну збирацько-народознавчу роботу, в результаті якої постала збірка перлин народних старожитностей XVI – XX ст., а його хата-майстерня перетворилася на своєрідний «Ноїв ковчег» української культури.

1993 року в Києві створено державний Музей І.М. Гончара. Згодом він перетворився на Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (1999), а 2009 – здобув статус «національний». Приміщення, яке у 1993 р. передане державою у користування Музеєві Івана Гончара, і в якому розміщена його експозиція, є пам’яткою архітектури ХVIII – XIX ст.

Історія спорудження цієї будівлі тісно пов’язана з історією Києва і Печерська.

Нині збірка Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» налічує понад 30 тисяч творів народного мистецтва, предметів традиційного побуту й звичаєвої обрядовості, стародруків, архівних матеріалів, живописних і скульптурних робіт І.М. Гончара.

Перша черга постійної експозиції (теми “Ми” (“Буття українців”), “Краса” (“Народна естетика”), “Віра” (“Українське християнство”), “Нація” (“Національні ідеали”), “Сьогодні” (“Іван Гончар”) висвітлює різні вияви традиційної культури – красу народного побуту, християнські та національні ідеали українців, людські взаємини та спілкування з природою. Експозиція виявляє феномен української образотворчості, спонукає глядачів вести діалог із експонованими речами, бачити за окремими предметами загальні явища, не лише отримувати готові відповіді, а й самостійно шукати розв’язання поставлених запитань.

При Центрі діють: студія української народної вишивки, клуби народної пісні і танцю, відбуваються майстер-класи з різних видів народного мистецтва, проводяться мистецькі «вечорниці», фольклорні свята і фестивалі, ярмарки народних ремесел, організовуються конференції,

круглі столи, семінари-практикуми.

Нині Музей Івана Гончара перетворюється на один із провідних осередків збереження і примноження національної культурної спадщини, формування духовно повноцінної нації, як про це мріяв його фундатор: “Усе, що ви побачите в Музеї, хай збудить у вас почуття палкої, найщирішої любові до поетичної душі Матері-України і хай любов ця стане могутнім стимулом для її прекрасного майбутнього та буйного розквіту”.

Генеральний директор Гончар Петро Іванович

Приймальня: тел./факс (044) 288-92-68

 ЯК НАС ЗНАЙТИ

Тролейбус №38 та автобус №24, зупинка "Національний музей історії України у Другій світовій війні"

 

Версiя для друку

ujkjc