Головна  →  Заклади культури  →  Музеї  →  Мистецький центр «Шоколадний будинок» (філія)

ФІЛІЯ КНМРМ МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР «ШОКОЛАДНИЙ БУДИНОК»

01024 м. Київ, Печерський район, вул.Шовковична, 17

www.kmrm.com.ua

museumru@ukr.net

завідувач філії Ружанська Вікторія Миколаївна

Приймальня: тел.\факс 253-05-21

 

Історична довідка

Філія Київського національного музею російського мистецтва «Мистецький центр «Шоколадний будинок» розміщується у колишньому особняку промисловця, мільйонера і мецената С.С.Могилєвцева, побудованому у одному із найпрестижніших районів Києва – на Печерських Липках.

Могилєвцев був гласним (депутатом) міської Думи, головою ради старшин Купецького зібрання, очолював Київський біржовий комітет, був директором Київського кредитного товариства.

В історії нашого міста П Могилєвцев залишився відомим своїми щедрими меценатськими діяннями. – виділяв кошти на розвиток медицини і освіти. У 1911 році пожертвував півмільйона рублів на зведення корпусу Педагогічного музею по вул. Володимирській (тепер – Будинок вчителя).

Не був байдужим Могилєвцев і до мистецтва. Він був попечителем Київського художнього училища, скарбничим Товариства старожитностей та мистецтв.

Особняк на Шовковичній був зведений на межі 19 – 20 століть вірогідно київським архітектором В.Ніколаєвим у стилі італійського палаццо доби Відродження.

Декор залів другого поверху виконано у популярних на той час, так званих «історичних» стилях – неогрек, русько-візантійському, необароко, неоренесанс, мавританському та ін., одну з кімнат оформлено у стилі модерн.

У 1917 році особняк було націоналізовано і до 1930-х років у ньому проживали відомі державні діячі та науковці.

З 1960-го до 1982 року у будинку розташовувався Центральний палац одружень.

У 1983 – 1986-му і у 1991 – 1993-му роках зали другого поверху особняка були частково відреставровані і віддані для розміщення у них Дитячої картинної галереї.

З 2009 року особняк набув статусу філії Київського національного музею російського мистецтва під назвою «Мистецький центр «Шоколадний будинок».

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

Станція метро «Арсенальна», «Хрещатик», «Майдан Незалежності»

Версiя для друку

ujkjc