Головна  →  Заклади культури  →  Бібліотеки  →  Міська спеціалізована молодіжна бібліотека “Молода гвардія”

Міська спеціалізована молодіжна бібліотека

«Молода гвардія»

01032, м.Київ, Голосіївський район, вул. Льва Толстого, 49

Відділ мистецтв, інтернет-центр

03049, м.Київ, Солом’янський район, Повітрофлотський проспект, 10

www.msmb.org.ua , e-mail: lib@msmb.org.ua

Історична довідка  (Інформація)

Бібліотеку створено у 1922 році, в середній школі № 136 Залізничного району м. Києва за ініціативи майбутньої дружини видатного українського письменника Павла Григоровича Тичини Лідії Петрівни Папарук. В 1926 році ця бібліотека перетворилася на самостійну окрему дитячу бібліотеку. В 1930 році їй було присвоєно ім’я Клима Ворошилова. Під час окупації Києва фашистами частина фондів зібрано в приміщенні по вул. Толстого, 24.

В 1962 році бібліотека була перейменована рішенням виконкому Київської міської Ради депутатів трудящих в бібліотеку для дітей і юнацтва імені «Молодої гвардії» Залізничного району міста Києва. В 80-х роках в Україні почала приділятися велика увага ідеологічному вихованню молоді, тому 1 грудня 1975 року Київська міська Рада депутатів трудящих прийняла рішення «Про створення Центральної міської бібліотеки для юнацтва в м. Києві на базі бібліотеки для юнацтва ім. Молодої гвардії Залізничного району»

Міська юнацька бібліотека не справдила ідеологічних очікувань, а запрацювала завзято, не підкоряючись ідеологічним настановам. З дня її відкриття 10 травня 1976 р. за адресою вул. Льва Толстого, 49, постійно відбувалися цікаві зустрічі з видатними діячами політики, культури та мистецтв в клубі «Еврика», здійснювалася професійна орієнтація в клубі «Орієнтир», проводилося моральне виховання підлітків в клубі «Азбука для двох».

Зважаючи на надзвичайно великий культурно-інформаційний вплив центральної юнацької бібліотеки на молодіжне середовище міста, та високий авторитет серед бібліотечних фахівців, в 1994 році бібліотеку було реорганізована в Міську спеціалізовану молодіжну бібліотеку «Молода гвардія». З цього часу свою молодіжну спеціалізацію колектив бібліотеки доводить найрізноманітнішими засобами: завдяки вдало сформованому фонду книг, платівок, записів, слайдів та періодичних молодіжних видань (понад 100 тисяч) її користувачами стали такі верстви населення, як шкільна та студентська молодь, науковці, молоді підприємці, працююча, а також соціально незахищена молодь – безробітні, юнаки та дівчата з обмеженими можливостями, допризовні юнаки та військові, інші.

З 1994 року спостерігається яскрава соціальна спрямованість всього змісту роботи бібліотеки. Бібліотека реалізує програми: правова підтримка молоді, соціально-психологічний захист, волонтерська інформаційна підтримка інвалідів. Укладаються партнерські угоди, що розширює інформаційні можливості бібліотеки й допомагає творчій молоді в реалізації її задумів.

В 2000 році за фінансової підтримки Посольства США в Україні, в рамках реалізації бібліотечного проекту «Вільний доступ до інформації» бібліотека виграла грант на відкриття Інтернет-центру та забезпечення його багатопланової інформаційно-освітньої діяльності. З 2001 року в бібліотеці працює Центр публічного доступу до Інтернету. З 2008 року сервіси МСМБ «Молода гвардія» стали доступними для користувачів 24 години на добу через віддалений доступ до каталогів бібліотеки та інших інформаційних ресурсів. З 2010 року в усіх відділах  та залах молодіжної бібліотеки для користувачів працює Wi-Fi.

Поєднання сучасних інформаційних технологій та дружнього до користувачів бібліотечного середовища дає найкращий результат – бібліотека стала ефективним інформаційно -бібліотечним та діловим центром молодіжної громади міста Києва, центром підтримки розвитку громади і надання доступу до соціально значущої інформації. Сьогодні це активний її осередок та центр живого спілкування, креативний майданчик для громадськості.

Сучасне життя «Молодої гвардії» триває доволі активно і прогресивно. МСМБ «Молода гвардія» щороку обслуговує понад 15 тисяч нових користувачів, пропонуючи нові послуги, які відповідають запитам молодіжної громади. Наприклад, консультації юристів, кабінет профорієнтації для старшокласників, клуб «Читати модно» та дискусійний клуб «Книжкові бесіди», музична вітальня «Медіатор», творчі зустрічі, майстер – класи, інформаційне забезпечення безперервної освіти та кар’єри. Молодіжна бібліотека відкрита для партнерства, цікавих та креативних ідей.

Директор Конашко Галина Борисівна

Приймальня: тел./факс (044) 288 11 74, довідка: (044) 288 30 12

Відділ мистецтв, інтернет-центр: (044) 244 02 89

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

(гіперпосилання на мапу Google за адресою, розмір малюнка 10смх10см)

 

Тролейбус №3 та №14, автобус № 69, зупинка "Вулиця Жилянська",

у зворотньму напрямку тролейбус №3, автобус № 69, зупинка "Вулиця Льва Толстого"

Станції метро "Університет" або "Вокзальна"

Версiя для друку

ujkjc