Головна  →  Методичний центр  →  Про методичний центр  →  МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР СЬОГОДНІ

Сьогодні Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів організує, забезпечує, координує діяльність мистецьких шкіл та в своїй роботі керується Законами України "Про освіту", "Про позашкільну освіту", наказами Міністерства культури України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), наказами Департаменту культури, власними наказами та Положенням про комунальний заклад виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів".

Діяльність Методичного Центру за дорученням Департаменту культуриреалізується у декількох напрямках:

1. Методична робота, направлена на вдосконалення професіоналізму викладачів.

ü Центром щорічно здійснюється чимала кількість майстер-класів, семінарів-практикумів, відкритих уроків, конференцій, а також «Майстерні педагогічної творчості» та «Школи вдосконалення професійної майстерності»

  • На базі Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Центр організовує курси підвищення кваліфікації для викладачів та керівників мистецьких шкіл. Також, разом із співробітниками академії Центр є співорганізатором науково-практичних конференцій, що прирівнюються до курсів підвищення кваліфікації та присвячені проблемним питанням мистецької освіти ХХІ століття у теорії та практиці.
  • Центр бере участь у розробці навчальної документації (статути, програми, навчальні плани тощо). Для кожної мистецької школи міста та районного управління (відділу) культури, туризму та охорони культурної спадщини надаються, за наявності, нові програми для мистецьких шкіл різних профілів, методичні посібники, підручники та нотні збірки.
  • До системи підпорядкованих мистецьких шкіл з 2014 року приєдналися позашкільні заклади культури. Від цього часу Центр здійснює методичне опікування ними.
  •  

2. Робота з громадськими організаціями. Центр ініціює, створює та координує роботу дорадчих органів – рад різного функціонального призначення.

  • У 2008 році було створено Раду міського методичного об’єднання педагогічних працівників мистецьких шкіл м. Києва.
  •  У 2009 році було затверджено склад Ради директорів мистецьких шкіл м. Києва.
  • З 2014 році розпочато діяльність Погоджувальної ради з питань надання рекомендацій для використання у роботі мистецькими школами та закладами культури нової методичної літератури.

 3. Творчі заходи.

Відповідно до Плану навчально-методичних заходів по здійсненню роботи з мистецькими школами міста Методичним Центром проводяться щорічно понад 100 міських творчих заходів, у яких безпосередньо беруть участь більш, ніж 12 тисяч учнів та студентів. Серед них:

  • професійні міські, всеукраїнські, міжнародні, благодійні конкурси, фестивалі, відкриті концерти;
  • олімпіади, творчі вечори, виставки.

Всі міські творчі заходи – безоплатні для широкого загалу та вже кілька років поспіль проводяться без залучення бюджетних коштів. Їх рівень є надзвичайно високим.

Найвагоміші та найвизначніші: Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, Міжнародна літня музична академія, фестиваль «Київські літні музичні вечори», Міжнародний конкурс гітарного мистецтва «ГітАс», Міжнародний конкурс балету ім. Сержа Лифаря.

Методичним Центром створено та розвиваються спільні творчі проекти з вагомими столичними закладами культури і мистецтв:

  • Київська дитяча філармонія (спільно з Національною філармонією України). На кращій столичній академічній сцені Колонного залу ім. М.В Лисенка Національної філармонії України щорічно відбуваються концертні сезони Київської дитячої філармонії (6 концертів на рік). Це – єдиний мистецький проект «Мистецтво дітей – дітям», у якому було залучено майже 1500 дітей. У листопаді 2022 року розпочне свою роботу 53-й концертний сезон.
  • творче бієнале кращих творчих робіт учнів старших класів та випускників дитячих художніх шкіл та художніх відділень дитячих шкіл мистецтв «Мистецька палітра Києва» (спільно з Національними музеями Києва).

Кожний мистецький захід, який проводиться Методичним Центром спрямований перш за все на збереження культури українського народу,збагачення та пропагування кращих здобутків національної культури.

 

4. Атестація. Методичний центр здійснює державний контроль за роботою мистецьких шкіл, якістю викладання в них та за дотриманням нимидержавних стандартів мистецької освіти:

  • проводить державну атестацію мистецьких шкіл, внаслідок чого заклади отримують акредитацію на подальшу діяльність;
  • щорічно проводить атестацію педагогічних працівників всіх мистецьких шкіл міста. Викладачі підвищують свою кваліфікацію та отримують відповідну кваліфікаційну категорію.

Видача свідоцтв за результатами держаної атестації здійснюється безпосередньо органом, що проводить атестацію, а саме – Департаментом культури міста, конкретно – Київським міським методичним центром закладів культури та навчальних закладів.

 5. Співпраця з управліннями (відділами) культури, туризму та охорони культурної спадщини районних в м. Києві державних адміністрацій. Методичний Центр надає для них інформацію з ключових питань, координує їх роботу. Щорічно проводиться велика робота щодо:

  • визначення розміру батьківської плати за навчання у мистецьких школах та збалансування її між 10 районами на рівні міста;
  • збору, узагальнення та аналізу інформації стосовно планового контингенту учнівта кількості учнів у групах самоокупності у мистецьких школах;
  • аналізу та контролю за виплатою надбавок, премій, доплат керівникам мистецьких шкіл на підставі подання від управлінь (відділів) культури, туризму та охорони культурної спадщини районних в м. Києві державних адміністрацій;
  • Департамент культури м. Києва в особі Методичного Центру став куратором таких питань як 20%-на столична надбавка викладачам та творчі стипендії учням та студентам. Щороку відбувається визначення кандидатів, підготовки та проведення урочистої церемонії вручення творчих стипендій учням та студентам столиці. На сьогоднішній день 75 кращих студентів закладів вищої мистецької освіти та 75 талановитих дітей – учнів мистецьких шкіл-лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів отримують іменні творчі стипендії голови Київської міської державної адміністрації.

 

Версiя для друку