Головна  →  Заклади культури  →  Музеї  →  Національний музей "Київська картинна галерея"

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ "КИЇВСЬКА КАРТИННА ГАЛЕРЕЯ"

01004 м. Київ, Шевченківський район, вул.Терещенківська, 9

www.kmrm.com.ua

museumru@ukr.net

Історична довідка

Музей організований у 1922 році на базі націоналізованих приватних колекцій. Найбільшою з них була збірка родини київських цукрозаводчиків Терещенків. В будинку Ф.А. Терещенка музей був розміщений з часу заснування  і де знаходиться по теперішній час.

Найвідомішою частиною фондів є колекції творів давньоруського мистецтва (збірки Ханенків, Харитоненко), 2-ої половини ХІХ ст (придбання Миколи, Федора, Івана, Михайла, Олександра Терещенків) – живопис, графіка І.Крамського, В.Перова, М.Ге, В.Маковського, І.Шишкіна, В.Поленова, І.Рєпіна, В.Верещагіна, М.Врубеля, М.Нестерова.

З 1930-х років почав формуватися розділ сучасного (радянського мистецтва). Зараз мистецтво ХХ ст. представлено творами видатних митців Б.Йогансона, С.Рянгіної, О.Тишлера, О.Герасімова, С.Герасімов, М.Ромадіна, О.Дейнеки, Ю.Піменова та інші.

У 1970-і роки музей розпочав роботу по збиранню творів художників СРСР (тепер країн СНД) і має роботи найвизначніших митців Вірменії, Грузії, Казахстану, Литви, Латвії, Молдови та інш.

З 1980 року, після переведення музею з підпорядкування Міністерства культури України у міську комунальну власність, активізувалася співпраця з українськими митцями, зокрема мешканцями Києва. Що дозволило придбати твори Т.Яблонської, С.Шишка, М.Глущенка, С.Григорєва, Г.Неледви, О.Животкова та інш.

Значною частиною фондів музею є графічні твори з ХVІІІ ст. до наших днів. Колекція скульптури також складається з творів видатних майстрів М.Антокольського, Є.Лансере, П.Трубецького, Г.Голубкіної та інш. Цікава колекція виробів декоративно-прикладного мистецтва (розпочиналася з колекції О.Гансена).

Генеральний директор Вакуленко Юрій Євгенович

Приймальня: тел.\факс 287-73-24

ЯК НАС ЗНАЙТИ

Станції метро «Льва Толстого», «Театральна»

Версiя для друку

ujkjc