Головна  →  Заклади культури  →  Театральні заклади  →  Київський національний академічний театр оперети

 Театрально-видовищний заклад культури  "Київський національний академічний театр оперети"

03150, м. Київ, Печерський р-н, вул. Велика Васильківська, 53/3

www.operetta.com.ua ,      e-mail: opereta@ukr.net

 https://www.facebook.com/operetta.kiev1

 

Історична довідка.

      У приміщенні Народного Троїцького дому в 1907 році М. Садовським був заснований перший стаціонарний український театр. Корифеї, які працювали в театрі від початку свого існування, – визначні постаті не лише в театральній, а й у громадсько-політичній сфері, які працювали в ім’я становлення української національної свідомості – Марія Заньковецька, Марко Кропивницький Панас Саксаганський, Микола Садовський, та інші. Саме в Київській опереті свого часу відбулася прем’єра вистави «Наталка Полтавка» видатного українського композитора Миколи Лисенка.

       Народження Київського театру оперети позначають двома датами 13 січня 1934 року та 14 грудня 1935 року: 13 січня 1934 р. – відкрито стаціонарний театр музичної комедії під керівництвом В. Бенедиктова (актори: Н. Родошальський, Р. Робертов, Т. Юдіна, Л. Огарьов, А. Астахов, Ю.Адинська; балетмейстер - С. Томілін та ін.); 14 грудня 1935 р. – відбулася перша прем'єра – «Летюча миша» Й. Штрауса, а незабаром світло рампи побачила вистава вперше поставлена українською мовою «Продавець птахів» К. Целлера.

      У роки війни Київський театр оперети було евакуйовано до Казахстану. Два театральних сезони роботи в Алма-Ати сприяли зміцненню творчих зв’язків між митцями України, Казахстану та Росії. Восени 1944 року музкомедія повернулася з евакуації додому.

      Упродовж 1950-60-х років до київської оперети прийшло багато талановитої молоді. Пізніше це будуть визнані майстри: Д. Шевцов, О. Михайлов, К. Мамикіна, В. Борисенко та інші. У 1966 році Київський театр музкомедії (перша назва театру) за сприяння художнього керівника Б.Шарварка став Київським державним театром оперети.

      Період 1970-1990-х років позначений новими яскравими подіями у творчому житті Київської оперети. Із ними пов’язані імена видатних режисерів, диригентів, драматургів та композиторів другої половини ХХ сторіччя: В.Бегми, В. Шулакова, С. Сміяна, Б. Шарварка, Є. Дущенка, Ю. Рибчинського, В. Лукашова та багатьох інших.

      Активний період театру 1976-1980-х років під керівництвом головного режисера В. Бегми був відзначений багатою жанровою репертуарною палітрою.

      З 1981 по 1997 роки театр оперети очолював режисер, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, н. а. України С. Сміян, з 1997 і до 2014 року він працював у театрі режисером-постановником. З 1980 по 2010 рік балетмейстером-постановником був н. а. України О. Сегаль, який створив хореографічне оформлення для більше ніж 50-ти вистав: від класичних оперет до мюзиклів.

      З 2003 року театр очолює Богдан Дмитрович Струтинський.

      У 2004 році театру оперети надано статус академічного, у грудні 2009 року з нагоди 75-річного ювілею театр отримав статус національного за вагомий внесок у справу національного духовного відродження та високий професійний рівень.

      У 2004 році було відкрито камерну сцену «Театр у фойє», а в 2009 – «Музичну вітальню», де проходять камерні вокальні та інструментальні вечори.

      Театр веде активну гастрольну та фестивальну діяльність по Україні та за її межами. Неодноразово театр брав участь у театральних фестивалях Румунії, Сербії та Литві. Вистави театру ставали переможцями численних Міжнародних та всеукраїнських фестивалів.

      У червні 2013 р. вперше в Україні відбулась надзвичайна подія – Міжнародний музичний фестиваль  «О-FEST», який став щорічним. Він поєднує у собі класичний та «open-air» формат. Щорічно міжнародний музичний фестиваль «О-FEST» збирає вокалістів із багатьох країн світу, лише за 3 роки – учасники з 15 країн.

      У 2013 році до театру оперети було приєднано Мистецько-концертний центр ім. Івана Козловського. У репертуарі закладу – літературні та поетичні вечори, конференції, тренінги, вернісажі, бенефіси, форуми і інші культурні акції. 

      У грудні 2014 року оперета відзначила своє 80-річчя.

      Також Київський національний академічний театр оперети став лауреатом  театральної премії «Київська пектораль 2014» одразу у трьох номінаціях: «За кращу музичну виставу» - мюзикл «Труффальдіно із Бергамо»  О. Колкера, «За кращий режисерський дебют» - режисер-постановник В. Прокопенко із балетом-феєрією «Кармен-сюїта» Ж. Бізе, «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» було нагороджено колектив Національної оперети України.

      За 80 сезонів театр здійснив понад 250 постановок українських та зарубіжних композиторів – М.Лисенка, О.Рябова, І.Поклада, І.Дунаєвського, Д.Шевцова, М.Самойлова, В.Домшинського, Й.Штрауса, Ф.Леґара, І.Кальмана, Ж.Оффенбаха, Ф.Лоу, Л.Бернстайна, Д.Гершвіна та багатьох інших.

      Девіз театру: «Київський національний академічний театр оперети – КРОК ДО СВЯТА!»

 

Генеральний директор - художній керівник:  

народний артист України Струтинський Богдан Дмитрович.

Приймальня: тел./факс: (044) 287-14-80.

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ:

Ст. метро «Олімпійська»;

тролейбуси  №№ 3, 12, 14, 40, 40к - зупинка "Вулиця Велика Васильківська",

автобус № 69 - зупинка "Вулиця Велика Васильківська"

Версiя для друку


ujkjc