Головна  →  Заклади культури  →  Театральні заклади  →  Київський академічний театр юного глядача на Липках

Театрально-видовищний заклад культури  "Київський академічний театр юного глядача на Липках"

01021, м. Київ, Печерський район, вул. Липська, 15/17

сайт:  tuz.kiev.ua, tug.com.ua, e-mail: admintuz@ukr.net, Lypky.online@ukr.net

 https://www.facebook.com/tuzkiev/

https://www.facebook.com/tugtheatre

 

Історична довідка

      Ідея створення театрального колективу, який присвятив би себе вихованню дітей та молоді, належить О. Соломарському та І. Дєєвій. Незважаючи на те, що у них не було ані приміщення, ані коштів,  8 листопада 1924 року відбулась перша прем’єра майбутнього Київського академічного театру юного глядача на Липках (ТЮГу) – «Мауглі» Р. Кіплінга.

      Заснований як Державний театр для дітей, ТЮГ впродовж історії не раз змінював свою назву (носив імена І. Франка, М. Горького, Ленінського комсомолу). З Київським ТЮГом у різні часи співпрацювали видатні майстри театрального мистецтва – К. Станіславський, А. Бучма, В. Татлін, К. Кошевський, М. Фореггер та багато інших. Театр юного глядача на Липках неодноразово нагороджувався преміями та грамотами, його вистави брали участь у різноманітних фестивалях та конкурсах, отримували фахові нагороди та державні відзнаки.

      З 1991 по 2021 рік  театр очолював народний артист України В. Гирич. За чверть століття роботи в колективі він заслужив репутацію режисера, який успішно ставить вистави для глядачів різного віку. Театр постійно перебуває в стані мистецького пошуку, його трупу весь час поповнюють молоді актори, запрошуються на постановки різні режисери. Свого часу тут працювали відомі митці Р. Віктюк, Б. Бенюк, В. Лінецький.

      Сьогодні в репертуарній афіші театру понад 40 вистав, серед яких значаться як п’єси сучасних драматургів, так і твори відомих класиків української та світової літератури – В. Шекспіра, П.-О. Бомарше, Г. Х. Андерсена, С. Маршака, Лесі Українки, А. Чехова, О. Островського, І. Тургенєва, М. Твена, братів Грімм, А. Ліндгрен, Я. та І. Златопольських, Е. Портер та ін.

 

Директор - художній керівник:

Жила В’ячеслав В’ячеславович

Приймальня: тел. (044) 253-54-83.

Каса, адміністрація: тел. (044) 253-62-19.

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

ст. м. «Хрещатик», «Арсенальна».

Версiя для друку


ujkjc