Головна  →  Заклади культури  →  Театральні заклади  →  Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»

Театрально-концертний заклад культури  "Київський академічний театр українського фольклору "Берегиня"

02152, м. Київ, Дніпровський район, вул. І.Миколайчука, 3-А.

https://teatrberehynyafolk.business.site/      e-mail: folkbereginya@i.ua

https://www.facebook.com/folkberehynya/

 

Історична довідка

      Театр заснований в 1988 році за ініціативою групи фольклористів під керівництвом народного артиста України Миколи Буравського при підтримці Національної спілки композиторів України та Національної спілки письменників України, Університету фольклору та етнографії ім. М.Т. Рильського. Колектив театру вписав немало цінних сторінок в історію культури України. Вперше з театральної сцени були дохідливо, з документальною точністю показані обряди та побутові сценки з життя народу:  весілля, дівочі гадання, проводи та зустріч чумаків, відновлені масляні та купальські гуляння, різдвяні колядки та вертеп, ярмаркові веселощі... Значну частину в репертуарі театру займає тема запорізького козацтва – гордості нашої історії.

      До творчого складу театру входять 60 артистів: високопрофесійних співаків, музикантів-інструменталістів, танцюристів. У складі «Берегині» у різний час працювали та продовжують працювати заслужені артисти України: Надія Буравська, Анатолій Пахомов, Ярослав Цебринський, Тетяна Халаш, 18 лауреатів Міжнародних конкурсів; художній керівник – народний артист України Микола Буравський.

      Сценічне вбрання артистів виготовлене за зразками справжніх етнографічних костюмів, зібраних в експедиціях до Центрального регіону України, що надає фольклорному дійству яскравого колориту.

      У виступах «Берегині» використовуються народні музичні інструменти, знайдені і відроджені в етнографічних експедиціях колективу по території України. Це такі давно забуті та унікальні інструменти, притаманні суто українській фольклорній музиці, як «сопілка», «коза», «козобас», «сурма», «ліра», «бугай», «бубон», «гудок», «рубель», «цимбали», «тулумбаси», «кобза», «скрипка». 

      Театр «Берегиня» гідно представляє українську національну культуру – український фольклор за кордоном. Гастрольні маршрути театру пролягли дорогами Німеччини, Польщі, Югославії, Нідерландів, Болгарії, Іспанії, Монако, Австрії, Франції, Італії, Єгипту, Туреччини, Греції, Швейцарії, Румунії, Росії, Південно-Африканської Республіки, Кореї, Естонії, Японії.  «Берегиня» є Лауреатом багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів.

 

Директор - художній керівник  Генсіцька-Семенцова Ільїна Борисівна.

Контактні телефони: (098) 532-93-93, (044) 553-94-69.

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ 

Від станції м. Дружби Народів  - маршрутними таксі №  43, 51, 211 -

зупинка громадського транспорту м/н Русанівка;

від Ленінградської площі - маршрутне таксі № 43,51,55,115,211  -

зупинка громадського транспорту кінотеатр «Десна».

Версiя для друку


ujkjc