Головна  →  Заклади культури  →  Театральні заклади  →  Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра

Театрально-видовищний заклад культури  "Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра"

02002, м. Київ, Дніпровський район, Броварський пр., 25 (ст. метро «Лівобережна»).

http://www.drama-comedy.kiev.ua/ ,  e-mail: tdk_admin@ukr.net

https://www.facebook.com/leftbanktheater

 

Історична довідка 

      Заснований у 1978 році. На чолі новоствореного колективу став відомий режисер Едуард Митницький. Перша вистава – «Вища точка — любов». З 1990 року отримав прописку на лівому березі Дніпра, й по сьогодні є єдиним драматичним театром у діловому районі столиці. У 2002 році театр удостоєний звання академічного.

      Вистави театру різноманітні за жанром й орієнтовані на широке коло глядачів. Сьогодні в афіші близько 50 назв. У репертуарі – світова класика (Аристофан, Е.Ростан, Л.Толстой, І.Тургенєв, А.Чехов, Г.Бюхнер, В.Набоков, О.Осторовський, Г.Манн), сучасна українська та європейська драматургія.

      Акторський склад театру – це визнані майстри сцени та популярні актори, такі як народні артисти України Н.Білецька, А. Ященко, В.Горянський, Л.Сомов; заслужені артисти України: О. Ганноченко, К.Ніколаєва, І.Мельник, М.Боклан, С.Солодов, А.Мостренко, С.Золотько, С.Орліченко, Т.Круліковська, В.Жданов; заслужений артист Росії П.Миронов, заслужений артист АР Крим А.Ш.Сеітаблаєв, актори А.Самінін, О.Жураковська, Л.Самаєва, В.Салій, О.Кобзар, В.Цивінський та ін.

      Театр співпрацює з високопрофесійними режисерами заслуженими діячами мистецтв України О.Лісовцем, Д.Богомазовим, А.Білоусом; заслуженим артистом України Ю.Одиноким, народним артистом Росії Ю.Погребнічком (Росія), А.Крітенком (Україна-Німеччина) та ін., а також з молодим поколінням випускників режисерської майстерні Е.Митницького – Т.Труновою, Д.Весельським, Т.Антроповою, А.Поповим та ін.

      У списку досягнень театру – 43 театральні премії «Київська пектораль» (більшість з яких у найвагоміших номінаціях «Краща вистава сезону» та «Краща режисерська робота»), численні дипломи і нагороди фестивалів. Театр гастролював у Росії, Грузії, Білорусі, Латвії, Литві, Німеччині, Туреччині, Польщі, Франції, Ізраїлі, Болгарії.

      Яскраві акторські індивідуальності, високий професіоналізм режисерської команди, відкриття нових молодих імен,  новаторські інтерпретації світової та національної класики, вистави на актуальні теми сформували впізнаваний стиль лівобережної трупи і здобули Театру драми і комедії репутацію одного з кращих театрів Києва.

      Директор-художній керівник: 

заслужений працівник України Жирков Станіслав Ігорович.

Приймальня: тел./факс. (044) 517-36-69,

Адміністрація (044) 517-41-04

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

Версiя для друку


ujkjc