Головна  →  Заклади культури  →  Театральні заклади  →  Київський національний академічний Молодий театр

Театрально-видовищний заклад культури  "Київський національний академічний Молодий театр"

 01034, м. Київ, Шевченківський район, вул. Прорізна, 17.

https://molodyytheatre.com/, e-mail: molody-teatr@ukr.net

https://www.facebook.com/molodyytheatre/

 

Історична довідка

      Історія Молодого театру (на час його заснування – Молодіжного) почалася 26 квітня 1980 року прем’єрою вистави «... З весною я до тебе повернусь!». Очолив його Олександр Заболотний.  

      Вже перші вистави виявили широкий діапазон творчих можливостей колективу, а після прем’єри вистави «За двома зайцями» режисера Віктора Шулакова театр, актори і режисер на ранок прокинулись знаменитими. Саме в цей час запалала яскрава зірка таланту народних артистів України Тамари Яценко та Ярослава Гаврилюка. Це вистава-легенда Молодого театру, вистава, яку називали «візитною карткою».

      У 1995 році відбулась зміна назви «Молодіжний» на «Молодий» (на честь видатного українського режисера-реформатора Леся Курбаса, який у 20-х роках минулого століття заснував «Молодий театр», що працював у цьому ж приміщенні, на Прорізній, 17).

      Театр здобув визнання яскравою, незвичною формою художнього вирішення театрального дійства, гостротою проблем, свіжістю поглядів на життя і мистецтво. Вистави, які випускались, одразу ж щільно вписувались в історію українського театру.

      За період існування Молодого театру в ньому працювали талановиті режисери Олександр Заболотний, Микола Мерзлікін, Лесь Танюк, Володимир Оглоблін, Віктор Шулаков, Валентин Козьменко-Делінде, Валерій Більченко, Марк Нестантінер, Дмитро Богомазов, Віталій Малахов, Дмитро Лазорко... У 1996-2012 рр. театр очолював Станіслав Мойсеєв.

      34-й театральний сезон (2012 р.) театр відкрив разом із новим художнім керівником А. Білоусом. Розпочався пошук молодих талановитих режисерів та акторів, який вже увінчався цікавими виставами і проектами, що вирізняються своєї актуальністю та свіжістю ідей. Адже Молодий театр, насамперед, зорієнтований на молодого душею глядача та підтримку молодих талантів.

Директор - художній керівник:

заслужений діяч мистецтв України Білоус Андрій Федорович.

Приймальня: (044) 234-73-89.

  

ЯК НАС ЗНАЙТИ

Станція метро «Хрещатик» (слідувати за вказівником «До Київського академічного Молодого театру», далі піднятись по вулиці Прорізній), станція метро «Золоті ворота» (спуститись по вулиці Прорізній»), станція метро «Театральна» (йти по вулиці Пушкінській до перехрестя з вулицею Прорізна і піднятись вгору).

Версiя для друку


ujkjc