Головна  →  Заклади культури  →  Театральні заклади  →  Київський академічний драматичний театр на Подолі

Театрально-видовищний заклад культури  "Київський академічний драматичний театр на Подолі" 

01025, м. Київ, Андріївський узвіз, 20-Б (станція метро «Контрактова площа»).

www.theatreonpodol.com,  e-mail: theatre_on_podil@ukr.net

 https://www.facebook.com/TeatrnaPodoli/

 

Історична довідка

      У 1987 році в Києві було створено театр на Подолі на чолі з Віталієм Малаховим.

      Новостворений театр фактично був давно сформованою командою творчих однодумців. До того ж мав „початковий капітал”: це вистави, серед яких “Трактирниця”, “Ніч чудес” та інші. Прийшов і перший комерційний успіх – довгостроковий договір з тюменською нафтодобувною компанією. Даючи концерти в різних регіонах Тюменського краю, театр заробив чимало грошей, тому зміг собі дозволити облаштування сцени та гідне фінансове становище.

      З цього ж моменту театр Малахова стає „виїзним” – починається безпрецедентний етап низки гастролей. Акторам театру на Подолі аплодували у Львові, Луцьку, Полтаві, Ужгороді, Нижньому Новгороді, Севастополі, Ризі, Надимі. Драматичне мистецтво України репрезентоване трупою театру на Подолі в Америці, Греції, Єгипті, Великобританії, Польщі, Німеччині, Коста-Риці, Мексиці, Фінляндії, Туреччині. В колекції театру багато призів з різних фестивалів Європи, Північної та Південної Америки.

      Стали традиційними поїздки на знаменитий Единбурзький фестиваль, що має репутацію одного з найвизначніших та найбільш представницьких у світі фестивальних центрів. У 1991 році театр на Подолі везе на фестиваль до Великобританії “Бенкет під час чуми” за О. Пушкіним. У 1994 році, ризикнувши привезти дві шекспірівські вистави до респектабельної, по-вікторіанські стриманої Великобританії, - “Сон літньої ночі” та “Яго” за мотивами “Отелло”, -  театр завоював популярність в очах преси та публіки. На зухвалий виклик українського акторського ансамблю відреагували практично всі найпопулярніші видання. “Таймс”, “Обсервер”, “Гардіан”, “Файненшіалтаймс” опублікували відгуки своїх рецензентів, створюючи величезну рекламу та приваблюючи глядачів. Трупа театру на Подолі була визнана однією з найкращих у програмі найпрестижнішої імпрези в Единбурзі, де водночас показували вистави близько 900 труп.

      Враховуючи високий професійний рівень колективу, його вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва України, у 2006 році Київському драматичному театру на Подолі надано статус академічного.

      В репертуарі театру на Подолі понад 50 вистав. Творчий колектив та його художній керівник Віталій Малахов 24 рази ставали лауреатами "Київської пекторалі" - престижної професійної театральної премії, зокрема у таких номінаціях: «За кращу режисерську роботу», «За кращу драматичну виставу», «За краще виконання чоловічої ролі», «За краще виконання жіночої ролі», «За кращу сценографію», «За кращу музичну концепцію вистави». 2011 рік став роком особливо успішних прем’єр та приніс в скарбничку театру багато нових нагород: Київський театр на Подолі був визнаний найкращим театром столиці 2011 року.

 

Театр знаходиться в історичному центрі Києва – на Андріївському узвозі (Поділ).

в. о. директора - художнього керівника Свинов Євген Володимирович

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ 

Телефони:

 довідка (044) 425-05-25;

каса (044) 332-2217, 425-54-89;

тел/факс  (044)  425-30-51.

Версiя для друку


ujkjc