Головна  →  Заклади культури  →  Парки культури  →  Голосіївський парк культури і відпочинку ім.М.Рильського

Голосіївський парк культури та відпочинку ім. М. Рильського

03040, м. Київ, Голосіївський район, пр-т 40-річчя Жовтня, 87;

e-mail: golos_park@ukr.net

Історична довідка

Голосіївський парк згадується ще в древніх літописах. В XI столітті тут, в Голосієві – заміській власності Києво-Печерської Лаври – були посаджені великі фруктові сади, а в 1631 році Петро Могила «в митрополичому дворі Голосієва створив перший в Україні парк», – так пише український архітектор та мистецтвознавець Михайло Миронович Шулькевич у своїй книзі «Київ: історико-архітектурний нарис».

В наш час на підставі Рішення №1776 Київського Міського виконавчого комітету від 26 жовтня 1954 року Управлінню впорядкування міста була відведена ділянка під будівництво районного парку культури та відпочинку в Голосієво. В 1957 році на її базі архітекторами В. Ладним та 3. Хлєбніковим було закладено Голосіївський парк, який займає одне з ведучих місць серед парків культури та відпочинку м. Києва. Розбудова парку йшла вздовж проспекту 40-річчя Жовтня. Рішенням № 1088 виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 25 червня 1957 року 1 липня 1957 року нині діючий Голосіївський парк культури та відпочинку був відкритий.

А рішенням № 1923 виконавчого комітету Київської Ради депутатів трудящих від 26 жовтня 1958 року затверджені акти Державної приймальної комісії від 13 серпня 1958 року про прийняття в експлуатацію споруд і елементів впорядкування Голосіївського парку культури та відпочинку.

Постановою Ради Міністрів УРСР від 29.01.1960 року № 105 та № 36 від 23 січня 1979 року і колегії Державного комітету УРСР по охороні природи від 31 липня 1980 року парк віднесено до парків-пам’ятників садово-паркового мистецтва республіканського значення.

В 1964 році Голосіївському парку було присвоєно ім’я видатного українського поета,   перекладача,   вченого,   громадського  діяча  Максима Рильського, який жив і працював тут останні роки. Його садиба розташована в мальовничій місцині, на узліссі Голосіївського гаю. У Голосієві М. Рильський оселився на початку 50-х років. Вибір місця був невипадковим: поет завжди прагнув жити серед природи, тема якої незмінно звучить у його ліриці. Саме в Голосієві Рильському працювалося найкраще. Своєрідною даниною любові до затишного куточка стала збірка «Голосіївська осінь»:

Ліс, повитий срібноперим димом,

В синяві, у золоті, в іржі –

Ніби осінь пензлем невидимим

В небі розписала вітражі.

Протягом майже 60-ти років основною діяльністю парку є організація вільного часу, активного відпочинку, задоволення культурних запитів різноманітних груп населення, створення умов для відновлення фізичних, духовних сил, спілкування людей у сфері дозвілля.

 

Директор Бородiна Алiна Олександрiвна

Приймальня: тел. 257-70-80, факс 257-70-70

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

від м. «Голосіївська», тролейбус № 43, 12, зупинка «Голосіївський парк ім. М. Рильського»,

будь-яке  маршруне таксі №№ 444, 416  

Версiя для друку

ujkjc