Головна  →  Заклади культури  →  Бібліотеки  →  Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей м.Києва

Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка

для дітей м. Києва

03056, м. Київ, Шевченківський район, пр-т. Перемоги, 25а;

www.shevkyivlib.org.ua , e-mail: info@shevkyivlib.org.ua

Історична довідка

Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва — одна з перших спеціалізованих установ для дітей м. Києва, науково-дослідний, інформаційний та консультативний центр з питань культурного розвитку дітей. Здійснює обслуговування підростаючого покоління та керівників дитячого читання, є базою для підвищення кваліфікації бібліотекарів, навчально-методичним центром Київського університету ім. Бориса Грінченка та Київського національного університету культури і мистецтв.

Бібліотеку було створено в лютому 1919 р. за сприяння відомих діячів культури – поета П. Г. Тичини та В. К. Магеровського. Розташовувалася у 5-ти кімнатах загальною площею 123 м2 за адресою: вул. Пролетарська, 107 (з 2014 року – вул. Антоновича). Основою фондів стало зібрання бібліотеки Товариства ЦРК (Цивільної Робітничої Кооперації).

         У квітні 1920 року за пропозицією і клопотанням Павла Тичини бібліотеці було присвоєно ім'я Тараса Григоровича Шевченка.

У березні 1973 року бібліотека отримала нове сучасне приміщення на Брест-Литовському проспекті (тепер проспект Перемоги, 25А), де і знаходиться зараз.

З 1978 року у ЦБ ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва працює централізований відділ комплектування, обліку та організації бібліотечних фондів, який комплектує 47 бібліотек для дітей та 5 дитячих відділів бібліотек для дорослих міста Києва та веде роботу по наповненню електронного каталогу всього фонду дитячих бібліотек столиці,  який станом на  01.01.2017 нараховує майже 92 тис. записів.

З 2003 р. у бібліотеці відкрито безкоштовний Інтернет-центр, а з 2013 р. на всіх відділах обслуговування надається послуга з Wi-Fi-підключення до мережі Інтернет.

                З квітня 2016 року директором ЦБ ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва призначено Біленко Яну Борисівну, яку було визнано переможцем конкурсу на посаду керівника закладу.

                Бібліотека вступила в процес модернізації, радикальної і кардинальної перебудови. У 2016 році повністю переформатовано бібліотечний простір: сучасний інтер’єр і меблі, суттєве оновлення книжкового фонду і впровадження нових методів обслуговування завершили перший етап перетворення закладу у сучасний, комунікативний, просвітницький соціальний центр.

                З жовтня 2016 року анонсовано роботу бібліотеки у форматі  БібліоHUB  в рамках якого діють гуртки, клуби інтелектуальних ігор, ляльковий театр, проходять виставки, майстер-класи, концерти, тощо.

Станом на 01.01.2017 рік структура бібліотеки складається з адміністрації, 9-ти відділів, 1-ї філії та 3-х пунктів видачі літератури. Загальна кількість працівників за штатним розписом складає 69 осіб.

Фонд бібліотеки нараховує 101,51 тис. прим. книг, періодичних видань – 6,21 тис. назв, аудіовізуальних матеріалів – 207, електронних – 641 (CD, DVD диски).

У бібліотеці щорічно обслуговується близько 18 тис. користувачів, видається понад 354 тис. примірників літератури, кількість відвідувань становить понад 398 тис., близько 236 тис. звернень на сайт і 384 тис. відвідувань сторінок. Організовуються та проводяться понад 500 масових заходів, які відвідує майже 13 тис. осіб.

               

Функціонує офіційний сайт Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва www.shevkyivlib.org.ua.

ЦБ ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва представлена в соціальній мережі Facebook – сторінка «Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва» https://www.facebook.com/pages/Центральна-бібліотека-ім-ТГШевченка-для-дітей-м-Києва/116523891833135

                Свої сторінки мають відділи обслуговування ЦБ ім. Т.Г. Шевченка для дітей м. Києва, зокрема: «СуперПідлітки» https://www.facebook.com/pages/СуперПідлітки/1467378876882670?ref=hl (відділ обслуговування учнів 5-10 класів), «Цікаві речі для дорослих і малечі» https://www.facebook.com/molodsh.viddil (відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів), «Відділ мистецтв Центральної бібліотеки Шевченка» https://www.facebook.com/groups/505951566202733/ (відділ мистецтв).

 

 

Директор Біленко Яна Борисівна

Приймальня: тел./факс (044) 236-59-39

ЯК НАС ЗНАЙТИ

Швидкісний трамвай №1 та №3, зупинка "Політехнічний інститут"

метро, станція "Політехнічний інститут"

Версiя для друку

ujkjc