Головна  →  Заклади культури  →  Центр художньої та технічної творчості "Печерськ"

Комунальний заклад

Центр художньої та технічної творчості «Печерськ»

01010, м. Київ, Печерський район, вул. Московська, 3.

e-mail: cchtt@ukr.net

 

      Комунальний заклад «Центр художньої та технічної творчості «Печерськ» один з найстаріших культурно-освітніх закладів України. Він веде свою історію з кінця 19 століття, коли на київському заводі «Арсенал» були створені перші гуртки для творчого і культурного розвитку робітників та членів їх сімей.

      Більш ніж сторічна історія клубного закладу пов’язана з іменами видатних митців України, які в різні роки керували художніми колективами, надавали шефську допомогу, виходили на клубну сцену разом з самодіяльними акторами. Це Народні артисти Амвросій Бучма, Марія Литвиненко-Вольгемут, Наталія Ужвій, Гнат Юра, Поліна Нятко, Олександр Загребельний, Ірина Молостова, Ігор Шамо, Яків Цигляр, Павло Муравський.

      З лав художньої самодіяльності закладу вийшли Народні артисти Ірина Масленікова, Костянтин Лаптєв, Євгенія Петрова, Заслужені артисти Б. Брондуков, В. Петриківський, О. Юровська, Є. Черних, В. Красовська. Загалом більш 2000 учасників самодіяльних колективів стали професійними акторами, співаками, музикантами, артистами цирку.

      Як історична споруда, де працювали відомі діячі культури, клубний заклад включено до Переліку культурної спадщини м. Києва, за видом історія (наказ Управління охорони пам’яток від 30/12/96 №14), в Звід пам’яток історії та культури України, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятка архітектури місцевого значення.

      На сьогодні в Центрі працюють біля 30 клубних угрупувань за різними видами мистецтва, які відвідують більш ніж 1000 дітей, молоді, людей старшого віку. 7 художніх колективів мають почесне звання «Народний аматорський колектив». Це лауреати Міжнародних та Всеукраїнських оглядів, фестивалів, конкурсів самодіяльного мистецтва – хорові колективи «Дарничанка», «Фронтовичка», вокальний ансамбль єврейської пісні «Фаргенігн» та української пісні «Журавка», вокальна студія, цирк «Юність Києва», театр «Арсенал».

      Школярі та молодь можуть відвідувати Школу східного танцю «Персія», Клуб авторської пісні, дитячу театральну студію «Магіко», хореографічний гурток «Капітошки», гуртки малювання та прикладного мистецтва в клубному об’єднані «Джерельце».  Для любителів технічних видів спорту працюють авіамодельний гурток та гурток радіокерованих моделей, вихованці  яких неодноразові переможці Чемпіонатів України серед молоді.

      В Центрі творчості проводяться фестивалі театрального та хорового мистецтва, концерти та вистави аматорських колективів, створюються всі умови для всебічного духовного та творчого розвитку всіх верств населення.

 

Директор: Вачаєва Владислава Валентинівна, тел.  (044) 253-28-17.

Заступник директора Рощина Тетяна Миколаївна: (044) 281-39-48.

Факс: (044) 280-07-92.

 ЯК НАС ЗНАЙТИ

Версiя для друку


ujkjc