КМДА Київська міська державна адміністрація


Комунальна організація (установа, заклад) "Театрально-видовищний заклад культури  "Академічний театр «Київ Модерн-балет»

 

 04070, м.Київ, вул. Межигірська, 2, офіс 139

Сайт: https://kyivmodernballet.com,     email: kmbtheatre@ukr.net

https://www.facebook.com/kmbtheatre/

 

Історична довідка

      Український театр сучасної хореографії, задуманий, як авторський, де репертуар та художні пріоритети визначаються постановками одного хореографа; театр, що апелює до формування творчої лабораторії сучасного танцю: сміливі експерименти, оригінальні прочитання всесвітньо відомих театральних сюжетів, оновлення та збагачення форми і лексики сучасного танцю.

      Історія «Київ Модерн-балет» розпочалася 19 грудня 2005 р., саме цього дня відбулася прем'єра вистави «Le forze del destino/Сили долі». До роботи над виставою відомий український меценат Володимир Вітольдович Філіппов  запросив, до того часу уже широко відомого у балетному світі хореографа, Раду Поклітару. Прем’єра цієї синтетичної за своєю формою вистави, що поєднала класичну і сучасну музику, мистецтво бельканто і сучасну пластику – стало резонансною подією культурного життя Києва.

      Продовженням успішного «пілотного проєкту» стала пропозиція Володимира Філіппова до Раду Поклітару створити і очолити перший в Україні театр сучасної хореографії. Після проведення всеукраїнського кастингу до першого складу балетної трупи було зараховано 16 молодих професійних танцівників. Новостворений театр відкрився прем’єрою балету на дві серії «Кармен.TV» на музику Жоржа Бізе, яку киянам та гостям міста було презентовано 25 жовтня 2006 року на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Вистава відразу отримала найпрестижнішу театральну нагороду «Київська Пектораль-2006» у двох номінаціях «Краща вистава року» і «Краща робота балетмейстера».

      У період з 2009 по 2017 рр. театр був частиною Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва.

      З 27 грудня 2017 року «Київ Модерн-балет» функціонує як окрема одиниця, повна назва «Комунальний заклад «Театрально-видовищний заклад культури «Академічний театр «Київ Модерн-балет».

 

Директор-художній керівник Меленчуков Володимир Володимирович.

Телефон (044) 425-49-31, (050) 595-29-48.

 

ЯК НАС ЗНАЙТИ

 

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.